velikost písma: A +/ A/ A -

Téma: Bolesti páteře

Bolesti zad jsou jedním z nejčastějších druhů bolestivých obtíží. Mohou se vyskytovat v každém věku, ale zpravidla přicházejí v časné dospělosti. Jsou jednou z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti. Bolesti mohou být způsobeny poškozením páteře, podpůrného svalstva (tzv. hluboký stabilizační systém) nebo svalových úponů v okolí páteře. Může se však projevit pouze funkční porucha, bez poškození daných struktur. Samostatnou oblastí je vyzařování bolesti do oblasti zad od chorob vnitřních orgánů.

Články v tématu:

Masáž a její účinek při bolesti zad

Masáž a její účinek při bolesti zad

Masáže zvyšují celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhají při regeneraci sil a odstraňování únavy. Zlepšují krevní a mízní oběh, kloubní… více »

Revoluční podrážka na bolesti zad

Revoluční podrážka na bolesti zad

Těžko si dnes dovedeme představit život bez bot, přestože naše nohy byly stvořeny pro chůzi naboso. Přišly boty… a s nimi i problémy. Koho dnes… více »

Pusťte si teplo k tělu!

Pusťte si teplo k tělu!

Teplo a chlad je jeden ze základních protikladů přírody. Přílišné množství obojího škodí, ale jejich rovnováha a správná míra naopak uzdravuje. V… více »

Zbavte páteř bolesti 1. díl

Zbavte páteř bolesti 1. díl

Stres, nedostatek pohybu, nedostatek minerálů ve stravě, chybná životospráva – to jsou faktory, které mohou stát v pozadí akutních nebo chronických… více »

Pokrok v léčbě bolesti

Pokrok v léčbě bolesti

Bezmála pětina dospělých Evropanů dnes trpí važnými bolestmi a spotřeba silných opioidů stoupá. Moderní léčiva jsou k pacientům šetrnější a působí… více »

Bolesti zad a jejich příčiny

Bolesti zad a jejich příčiny

Podle nejrůznějších lékařských studií trpí bolestmi zad alespoň jednou za život až 95 % euroatlantické populace. Škála bolestivých projevů v oblasti… více »

1