velikost písma: A +/ A/ A -

O nás

Internetové stránky zijemenaplno.cz jsou první zaměřující se výhradně na potřeby čtenářů ve věku 50+. Téměř 4 miliony žen a mužů ČR patří podle statistiky do této věkové kategorie. „Uvedená cílová skupina je médii dlouhodobě a neprávem opomíjená. Náš web si klade za cíl tuto situaci změnit,“, říká šéfredaktorka Adéla Stolaříková. Server oslovuje lidi, kteří prožívají zásadní změny v životě, jakými jsou například odchod dětí z domova a odchod z práce do důchodu. Chce je inspirovat k „životu naplno“ a nabízet jim taková řešení, která budou mít praktické využití v jejich životě. „Rádi bychom čtenáře motivovali k tomu, aby si utvářeli své aktivní postoje dříve, než určitá kritická situace nastane. Tím, že na ni budou připraveni, bude pro ně snadnější danému problému čelit. To se zpětně odrazí do kvality jejich života, “ dodává šéfredaktorka.

Mnoho z nich se právě kvůli datu svého narození cítí diskriminováno, a to nejen v oblasti pracovních příležitostí. Dalším z cílů zijemenaplno.cz je poskytnout těmto mužům a ženám tolik potřebnou psychickou podporu, pomoci jim najít řešení jejich trápení a zároveň je inspirovat a upozornit na možnosti a výhody, které jejich věk naopak přináší.

„Velkou chybou je, že se dnešní padesátníci porovnávají s třicátníky a stresují sami sebe tím, že se jim už v některých ohledech nemohou vyrovnat,“ říká PhDr. Zdeňka Sládečková, s jejímiž radami a postřehy se čtenáři stránek zijemenaplno.cz budou pravidelně setkávat. „Mladí sice mají víc energie, zároveň jsou ale díky tomu zbrklí a často dělají unáhlená rozhodnutí. Zralí lidé jsou ve srovnání s nimi mnohem uvážlivější a díky získanému nadhledu dokážou lépe reagovat v krizových situacích“ dodává psycholožka.

Právě tímto způsobem chce server zijemenaplno.cz lidi ve věku 50+ naučit myslet. Neklade si za cíl být ve všech oblastech specializovaným rádcem, ale jakousi vstupní branou k informacím. Průvodcem jim bude všemi oblastmi života – témata zdraví, rodina a volný čas doplní informace z oblasti bydlení, práva a financí, ale také rozhovory s osobnostmi nebo vzpomínky na minulost a příběhy. Řadu rubrik pomohou utvářet sami čtenáři. Chybět nebude ani téma sexuálního života, které někteří lidé v pozdějším věku považují za uzavřené. Jak ale další spolupracovník nového serveru, přední český sexuolog Mudr. Martin Hollý, říká: „I babičky souloží. A není to nic nenormálního. Pokud se někdo nad tím pozastavuje, tak je v zajetí předsudků vyrůstajících často z nevhodné sexuální výchovy. Obsahově se budeme snažit bojovat proti mýtům a také podávat informace, které pomohou čtenářům využít jejich laskavé autority prarodiče v oblasti sexuální výchovy.“

Provoz internetových stránek zijemenaplno.cz byl slavnostně zahájen 7. dubna 2010. Jeho provozovatelé chtějí svou cílovou skupinu přesvědčit, že i v padesáti a v šedesáti letech se dá „žít naplno!“

Zijemenaplno.cz je zcela nezávislé médium. Nejsme vlastněni žádným výrobcem dětské výživy nebo léků, nepřijímáme peníze za ovlivňování článků, tipů nebo výsledků testů. Žijeme výhradně z reklamy, výrazně oddělené od redakčních článků. Zakládáme si na tom, že jsme nezávislý web, který přináší pravdivé a ničím neovlivněné informace.