velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty?

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

13. 7. – 27. 7. 2011 Se svými vnoučaty zamiřte tentokrát na Letní středověké soboty na Starých Hradech, či pohodový výšlap za valašským frgálem. Pro ty z vás, kteří si rádi vyjedete s dětmi na cyklovýlet, nabízíme krásy Trutnovska a Festival otevřených sklepů.Letní středověké soboty na hradě
Každou sobotu se na Starých Hradech u Jičína ocitnete ve středověku. V gotických zdech Starých Hradů objevíte tajemství templářů, podíváte se na rytířské souboje, poslechnete si středověkou kapelu. Kromě toho si děti užijí lidová řemesla, která si mohou také vyzkoušet. Dospělí si užijí nejspíš na tržišti a při ochutnávce dobových pokrmů. Na vás i vaše vnoučátka se těší rytíři, zbrojnoši, kejklíři, tanečnice i čarodějnice.
www.starehrady.cz

Pohodově za valašským frgálem…
aneb Letní karlovská padesátka. Tak u toho musíte být. Celá rodina má příležitost projít se krásnou beskydskou krajinou. Na cestu za valašským frgálem se můžete vypravit v sobotu 16. července. Letos je trasa přizpůsobena také pro nejmenší děti a kočárky. Start i cíl pochodu je u sjezdovky Razula. Odtud vyrazíte na některou z okružních tras okolím Velkých Karlovic. Pro děti a rodiče s kočárky je připravena trasa desetikilometrová. Děti si mohou cestou pohrát na novém dřevěném hřišti, společně projedete pralesem Razula a v hotelu Horal budete mít příležitost vykoupat se ve zdejších termálních bazénech.
www.vychodni-morava.cz

Trutnovská cyklotrasa
Ideální jedenáctikilometrová cyklotrasa pro vyjížďku s vnoučaty. Je nenáročná, vede po stávajících nebo nově upravených lesních a polních cestách. Projíždíte příjemnou krajinou v zeleni s úžasnými výhledy na Krkonoše. Začátek i konec okruhu je u srubu u památníku generála Gablenze. Do Trutnova dojedete cestou přes městský park na severním svahu Janského vrchu. Dolů do města vás dovedou upravené cestičky, pojedete kolem vodotrysku s pískovcovým renesančním drakem – symbolem Trutnova, brány východních Krkonoš.
www.trutnov.czFestival otevřených sklepů
Během celého července se tyto jedinečné festivaly konají ve Velkých Pavlovicích a ve vinařských okolních obcích. Pořadatelé slibují, že tady najdete vrcholné vinařské a kulturní zážitky. A není důvod nevěřit. Pět obcí regionu Modré Hory otevře čtyřicet svých sklepů. Veřejné degustace se budou střídat s jazzem, folkem a cimbálem. A navíc vás tady čeká dobrý bonus – pokud půjdete i s dětmi, vězte, že tady můžete využít dětskou školku. Poprvé se vinné sklepy ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Němčičkách a Vrbici se otevřely 30. června.
www.otevrenesklepy.cz

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Trápí vás alergie na slunce?
Chcete být originální? Pořiďte si „ocicat“!
Láska vám dodá energii
Ortorexie – posedlost zdravým životním stylem
Cohousing není sekta
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?