velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty?

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

29. 6. – 13. 7. 2011 Víte, jak vyhrát let balónem a současně si užít v přírodě? Kde je ráj pro děti nebo kde obdivovat úzkorozchodnou železnici? Dejte se nalákat našimi prázdninovými tipy.Dětský ráj na zámku Berchtold
Sport, soutěže, zábava, poučení a profesionální hlídání dětí či sportovní tréninky v zámecké školičce i ve sportovním centru, to všechno nabízí víceúčelový areál Hotel zámku Berchtold. Když se tady vaše vnoučata rozběhnou po zámeckém parku, zastaví se až u miniatur hradů, do pekla nejspíš budou chtít jít s vámi, ale místní mini ZOO si už projdou samy. V restauraci jsou samozřejmě dětská menu. A nemusíte zůstávat jenom na místě, protože zámek Berchtold je současně ideálním výchozím místem pro výlety po stopách kocoura Mikeše do kraje Josefa Lady.
www.zamekberchtold.cz


Poznávejte nová místa a vyhrajte let balónem!
Skvělá výzva pro malé i velké. Hledáte-li tipy na výlet a rádi byste poznali Vysočinu, zúčastněte se během léta hry Lovci. Vyhrát můžete i let balónem. Cílem hry je představit návštěvníkům zajímavá místa – například Dalešickou přehradu, naučnou stezku vedoucí kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou, welness centrum v Kuřimi či strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. V těchto místech najdete tabulky s kódem. Ten pak pošlete textovou zprávou na uvedenou adresu. Čím více kódů zašlete, tím vyšší máte pravděpodobnost výhry.
www.lovci.jihovychod.cz

Čtěte také: Zábava pro děti, která nic nestojí

V létě vzhůru na přívozy
Turisté využívají přívozy hodně a rádi. Je to příjemná letní atrakce. Například v obci Vranov pod Křivoklátem v okrese Rakovník se můžete, denně od 9 do 19 hodin, svézt bezmotorovou duralovou pramicí. Převozník ji pohání tím nejjednodušším, ale současně nejromantičtějším způsobem, bidlem.
Navštivte také Kazín – Černošice, převoznický unikát na řece Berounce. Je to technická památka, pramice se posouvá pomocí elektromotoru a ruční kliky. Převézt můžete i jízdní kola a kočárky. Bidlem se ohání také převozník v Senohrabech, další středočeský přívoz funguje na trase Vrané nad Vltavou – Strnady.Historickým vláčkem do Zbýšova
Jízdy historických vlaků bývají vždycky příjemný zážitek. Vydat se můžete po regionální úzkorozchodné železnici během celých prázdnin vždy v sobotu například na trase Zastávka u Brna – Babice u Rosic – Zbýšov. Byla to původně vlečka na přepravu uhlí postavená v roce 1862. Milovníci vláčků si tady stoprocentně přijdou na své, je tu jedna železniční lahůdka vedle druhé. K vidění jsou parní lokomotivy vyráběné v letech 1913 až 1951 i motoráčky z let 1940 až 1981. Jistě největším lákadlem je zdejší, dnes už více než stoletá, elektrická lokomotiva Siemens z roku 1908. Na některé lokomotivy je dokonce dovolen vstup, což je dobrá zprávy pro všechny malé průzkumníky.
www.reuz.cz


Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Když babička zlobí
Tereza: „Nechci golfové hřiště místo zahrady.“
Láska vám dodá energii
Zvyšují přípravky proti pocení riziko rakoviny?
Zůstaňte štíhlá s Glyxdietou
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?