velikost písma: A +/ A/ A -

Z deníku nevlastní babičky (18)

Autor: Hana Švejnohová | komentářů: 0

Kalendářní léto sice ještě nezačalo, ale voda v bazénu už má snesitelnou teplotu a cyklostezky za našimi humny ožívají čilým ruchem. Můj klid „na samotě u lesa“ začíná být bohatě kompenzován návštěvami… Zejména o víkendech.


S Adámkem a snachou Vénou po výkonu

Ten minulý byl obzvlášť vydařený. V sobotu po vysílání jsem plánovala prožít odpoledne se svou úhlavní přítelkyní Magdalenou. Plán vyšel. Jen s tím rozdílem, že jsem nejela k ní domů a nešpitaly jsme si v tichu jejího soukromí, ale konečně zase jednou přijela na návštěvu k nám na venkov – s oběma dcerami a třemi vnoučaty. Špitání se tím pádem nekonalo. Zato se vydatně plavalo, cákalo, výskalo – a jezdilo. Můj muž, milovník techniky nejen zahradní, dal dětem k dispozici celý náš vozový park. Nejdříve se střídaly na Adámkově čtyřkolce, potom vyjely na traktoru a nakonec je vozil na čtyřkolce dospělácké. K jízdě s větrem o závod je nemusel vůbec přemlouvat. Sousedi z nás velkou radost neměli, ale děti toho večera odjížděly domů plné nových zážitků…

V neděli ráno mi pípla esemeska od Vény. To je moje snacha, kdybyste náhodou nevěděli, maminka Adama a Lindy. Zatímco Linda zdárně překonala neštovice a odjela s tátou na výlet, Adámek se konečně taky osypal a odbýval si svou dětskou nemoc. Už ale nebyl infekční, jen natřený fialkou, a tak Veronika navrhla nedělní program: přijede k nám s Alfem (to je výmarský ohař), Adámkem a jízdním kolem (v kufru auta). Děda bude hlídat Adama i psa a my dvě vyrazíme na kolo. Vzhledem k mému hubnutí jsem tento návrh nadšeně uvítala. Můj muž, šťastný že nemusí jet se mnou, přijal své poslání s pokorou. Přimontoval Adamovi na traktor deštník, aby na něj nesvítilo sluníčko, a nechal ho jezdit po zahradě. Děti prostě traktor milují… A že si při tom hlídání malinko zdřímnul, to na něj Adam ani Alfíček neprásknul. Poznala jsem to podle polštářů v obýváku…

My dvě s Vénou jsme si první letošní cyklistickou projížďku užily. Z plánované hodiny byly rázem dvě. Najely jsme skoro pětadvacet kilometrů a moc se nám to líbilo. Gelové sedlo se mi osvědčilo a svědomí jsem měla jako z alabastru.
Vyplavené endorfíny jsem dorazila ještě v bazénu a pak proteinovým koktejlem s příchutí capuccina.
Musím říct, že tenhle způsob léta zdá se býti dobře nastartovaným…

Jen vydržať!

Hana Švejnohová byla původně herečkou, znali ji zejména diváci ve Zlíně a v Brně. Objevila se i v několika filmech (například Dneska přišel nový kluk). Od roku 1992 je populární zejména jako rozhlasová a televizní moderátorka (např. ČT, Dámský klub F1). Píše také pro společenský měsíčník Xantypa. V této době se po deseti letech odmlky vrátila k rozhlasové práci. Posluchači ji mohou slyšet od 5. února každou sobotu dopoledne v 10.00 hodin na stanici ČRo2 v autorském pořadu „Nezatloukat aneb My dva a čas“, což je hodinka se zajímavými hosty na téma vztahů manželských i nemanželských.

Patří Hanka mezi vaše oblíbené osobnosti? Chcete se s ní podělit o vaše babičkovské zkušenosti? Napište o tom do našeho diskuzního fóra.

Kam dál?
Víme, proč je hra důležitá pro děti i dospělé
Dovolená na Rabyni dříve a dnes
Máte rádi sushi? Udělejte si ho doma
Řidičem až v důchodu. A proč ne?

 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Z deníku nevlastní babičky