velikost písma: A +/ A/ A -

Z deníku nevlastní babičky (17)

Autor: Hana Švejnohová | komentářů: 0

Jak jsem již uvedla, hlavní inspirací a zdrojem zážitků pro tento deník jsou vnoučata a příbuzenské vztahy, nadstandardně rozvětvené mými třemi sňatky…


S dcerou, vnučkou, pravnukem, zetěm a maminkou

Minulou sobotu vyrazil můj muž na čtyři dny služebně do Německa. Využila jsem toho a podle svého životního kréda – spojovat příjemné s užitečným – jsem zorganizovala návštěvu příbuzných z mého prvního manželství. Můj muž naše rodinné vazby plně respektuje a svou náklonnost si všichni vzájemně oplácíme, nicméně můj záměr mi nikterak nevyvracel. A tak jsem v pravé poledne i s dortem dorazila z rádia, v půl jedné jsem vyprovodila manžela a krátce po druhé hodině jsem otvírala bránu návštěvě. Díky maminčině pomoci mi příprava občerstvení vyšla téměř na minutu.

S nevlastní dcerou Inkou, lékařkou ze Zlína, jsem se neviděla tři čtvrtě roku. Málem jsem ji nepoznala, zhubla za tu dobu šestadvacet kilo! Úplně mi spadla brada, jak jí to slušelo. Stačilo jí k tomu definitivní rozhodnutí, pevná vůle a proteinová dieta…
S Dušanem, Inčiným mužem, tedy mým zetěm, stejně starým jako já, jsem se naposledy viděla na svatbě Martínka. A to už jsou tři roky! S Katkou, mojí vnučkou právničkou, s jejím mužem Gabem a dvouletým pravnukem Patrikem se navštěvujeme častěji, ale tahle sestava byla unikátní. Jen Kristýna, Katčina mladší sestra musela tentokrát zůstat doma, protože už by se do auta nevešla. Moje maminka jásala, že nám vyšlo počasí a mohli jsme sedět venku na terase, že všem chutnala její zeleninová pomazánka a že jsme mohli trochu víc vzpomínat, než by tomu bylo v přítomnosti pána domu.

Čtěte také: Z deníku nevlastní babičky (16)

Setkání po tak dlouhé době by bývalo sneslo ještě chůvu pro Páťu. Neúnavně křepčil kolem bazénu a strašně ho bavilo vybírat síťkou utopené brouky. Násada byla sice třikrát delší než on, ale práce mu evidentně působila radost. Střídali jsme se v hlídání, ovšem jednoznačně nejobětavější byl Gabo. Jako otec na mateřské to s Patrikem uměl nejlíp, počínal si naprosto suverénně a taky nejdéle vydržel. Bylo to vydařené odpoledne. Protáhlo se až do večera. Potvrdilo se jen to, co vím už dávno. Že všechno je jen v lidech a že hlas krve rozhodně není to nejdůležitější. Touha po setkání nemusí provázet každý den, ale o to hezčí pak může být, když k němu konečně dojde. Kolik radosti a příjemných vzpomínek vnese do života! A dokonce i motivaci k činu.

Definitivně jsem se rozhodla.

Od zítřka začínám s pevnou vůlí a proteinovou dietou...

Hana Švejnohová byla původně herečkou, znali ji zejména diváci ve Zlíně a v Brně. Objevila se i v několika filmech (například Dneska přišel nový kluk). Od roku 1992 je populární zejména jako rozhlasová a televizní moderátorka (např. ČT, Dámský klub F1). Píše také pro společenský měsíčník Xantypa. V této době se po deseti letech odmlky vrátila k rozhlasové práci. Posluchači ji mohou slyšet od 5. února každou sobotu dopoledne v 10.00 hodin na stanici ČRo2 v autorském pořadu „Nezatloukat aneb My dva a čas“, což je hodinka se zajímavými hosty na téma vztahů manželských i nemanželských.

Patří Hanka mezi vaše oblíbené osobnosti? Chcete se s ní podělit o vaše babičkovské zkušenosti? Napište o tom do našeho diskuzního fóra .

Kam dál?
Komunikujte se svou rodinou
Jak přistupovat ke kritice
V horku jíme opatrně
S čím si hrají děti v Africe?
Kam v Praze za farmářskými trhy?

 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Z deníku nevlastní babičky