velikost písma: A +/ A/ A -

Mobilní telefony pro seniory

Autor: Pavel Plohák | komentářů: 1

Mobilní telefon už mají v dnešní době v podstatě všichni, i senioři. Na trhu jsou speciální telefony pro seniory, které mají velká tlačítka, čitelný displej, jednoduché ovládání nebo tlačítko pro nouzový režim. Jejich ceny jsou ve srovnání s běžnými telefony nízké, většinou od tisíce do dvou tisíc korun.

Tlačítko pro nouzový režim oceňují starší lidé nejčastěji. Po zmáčknutí se např. na několik zvolených čísel odešle varovná SMS. Příbuzní, známí nebo lékař tak mohou na případnou problémovou situaci reagovat okamžitě. V současnosti jsou nejužívanějšími telefony pro seniory přístroje značek Aligator, Mivvy, Evolve, My Phone, Doro nebo LG. Jsou dodávány v různých barvách s baterií i nabíječkou.

Aligator A 500
Vyznačuje se maximálním přizpůsobením pro co nejjednodušší použití. Oproti svým předchůdcům A 290 a 300 má větší monochromatický displej pro snadné čtení, lepší design a zdokonalené uživatelské funkce. Přístroj je uložen v pevné konstrukci s velkými tlačítky a nechybí funkce svítilny a budíku. Prvotní nastavení v češtině zvládne opravdu každý. Součástí je funkce SOS, která je dostupná pod velkým červeným tlačítkem na zadní straně mobilního telefonu, nebo funkce posílání SMS zpráv. Součástí je i FM rádio. Rozměry 103 × 49 × 15 mm, hmotnost 79 g.

Mivvy 112
Telefon má velká tlačítka, dobře čitelný černobílý displej, umožňuje intuitivní ovládání. Mezi nabídnutými funkcemi najdete SOS tlačítko s možností rychlého telefonování na pět vybraných čísel, hlasitý odposlech nebo posílání SMS a EMS zpráv. Nescházejí ani pokročilejší funkce jako je MP3 přehrávač, FM rádio, budík nebo svítilna. Rozměry 104 × 49 × 15 mm a hmotnost 68 g bez baterie.

Evolve GX 440 Easy
Tento model disponuje snadnou obsluhou, samozřejmostí jsou velká tlačítka i čitelný displej. Nechybí tlačítko SOS. Je dodáván se stojánkem, který slouží zároveň jako komfortní nabíječka. Samozřejmostí je podpora odesílání SMS. Navíc je vybaven unikátní pokročilou funkcí SMS RemoteTrack, která dovolí pomocí jiného mobilního telefonu prostřednictvím SMS zpráv ovládat některé funkce vašeho mobilního telefonu Evolve Easy. Jak tuto vlastnost prakticky využít? Můžete například dálkově nastavit alarm třeba na sedm hodin ráno s textem „Dnes mám kontrolu u lékaře“. Rozměry telefonu 108 × 50 × 14,5 mm, hmotnost neuvedena.

My Phone 1050 II. SENIOR
Telefon má dostatečně velká a výborně čitelná tlačítka. Navíc obsahují rychlé volby pro jednoduché zapamatování díky obrázkům muže a ženy, proto nemusíte hledat kontakt v seznamu. Výhodou je vysoká hlasitost sluchátka, které lze při hovoru ještě více zesílit jedním stiskem tlačítka. Displej je jednoduchý, monochromatický a menu je přehledné. Má rovněž SOS tlačítko na zadní straně telefonu. Rozměry jsou 103 x 49 x 15mm, hmotnost neuvedena.

Doro HandlePlus 334
Telefon pouze v bílé barvě je bez jakéhokoliv menu. Uživatel při prvním spuštění jednoduše nastaví volací předvolby na jedno stisknutí. Má SOS tlačítko, ale neodesílá SMS zprávy. Rozměry 125 x 52 x 15 mm a hmotnost i s baterií je 99 g.

LG KF 300
Véčkový telefon má velká tlačítka a displej o úhlopříčce 2,2". Je vhodný pro seniory, ale má už speciální funkce (Bluethoot 2.0, fotoaparát, videopřehrávač, podpora Javy) a složitější menu, nemá samostatné tlačítko SOS. Rozměry jsou 99 x 45 x 16 a hmotnost 97 g. Jeho cena se pohybuje okolo 4 tisíců korun.Zdroj:
www.alza.cz
www.mobilmania.cz
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.