velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

4.5. – 11.5.2011 Dnes vás zvu do zámku v Hořovicích na novou expozici a na Slavkov, kde se usídlily čarodějnice. Také dáme trochu adrenalinu v lanovém parku Peklák v České Třebové, vyšplháme na rozhlednu Slunečná u Velkých Pavlovic a nakonec si dáme kapku májové romantiky v kraji řeky Lužnice.Kam za poznáním s vnoučaty
Pokoje zámeckého služebnictva na zámku v Hořovicích. Do takových míst může návštěvník nahlédnout jen výjimečně. Tak si v Hořovicích výjimečnost nenechte spolu se svými vnoučaty ujít. Uvidíte byt zámeckého šoféra, pokoj kuchařky a kancelář správce zámku. Veškeré vybavení evokuje dobu posledních šlechtických majitelů, hrabat Schaumburgů.
Připomeňme, že hořovický zámek byl vystavěn pány z Vrbna na přelomu 17. a 18. století v barokním stylu. Po 150 letech jej zakoupil hesenský kurfiřt Friedrich Wilhelm z Hanau a upravil jej ve velkolepé knížecí sídlo. Hraběcí rodinou Schaumburgů byl zámek obýván do konce druhé světové války.
www.zamekhorovice.cz

Slet čarodějnic na zámku ve Slavkově
Filipojakubskou noc z 30. dubna na 1. května už máme za sebou, čarodějnice byly zdárně upáleny a všichni jsme oslavili příchod jara. Jistě i s asistencí vašich dětí a vnoučat. A pokud byste si chtěli ještě vzpomínku na čarodějnické dovádění připomenout, pak přijeďte na zámek Slavkov – Austerlitz, tam se totiž čarodějnice slétly a uvelebily v podzemí zámku. A prý že zůstanou do 5. června. Čarodějnice speciálně na tuto výstavu vyrobili slavkovští žáci ze ZŠ Tyršova, ZŠ Malinovského, ZŠ Křepice a ZŠ Vyškov Nádražní.
www.zamekslavkov.cz


Adrenalin v lanovém parku Peklák
Vřele doporučuji, pokud je vašim vnoučatům víc než deset let, pak neváhejte a vydejte se s nimi do České Třebové. Všichni si tu můžete vyzkoušet odvahu a zdatnost. Čeká vás tu trasa s třiatřiceti překážkami, které jsou umístěné ve stromoví nejméně dva metry nad zemí. A vybrat si můžete mezi malým a velkým okruhem.
www.peklak.cz

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic
Po pětasedmdesáti schodech vystoupáte do výšky patnácti metrů a krajinu budete mít jako na dlani. Udýchání trochu víc než vaše vnoučata si ji ale vychutnáte plnými doušky. Jste ve vinařském kraji a tak nejdřív spatříte samozřejmě vinohrady. A také se k rozjledně, jak jinak než po cestě mezi vinohrady, dostanete. Odbočíte ze silnice spojující vinařské obce Velké Pavlovice a Bořetice.
Dominantou výhledu jsou Pálavské vrchy, z kruhové plošiny uvidíte i Lednicko-valtických areál,včetně minaretu, jednu z dvanácti českých památek UNESCO. Samozřejmě přehlédnete nekonečné řádky vinohradů a pokud vám bude přát počasí a viditelnost bude stoprocentní, pak se podíváte až do Vídně.
www.velke-pavlovice.cz

Lužnice, místo, které turisté milují
Pokud jste cyklisticky a zároveň jen trochu romanticky založená rodina, vezměte vnoučata a hurá na Třeboňsko, do obce Lužnice, jedné z nejpůvabnějších jihočeských obcí. Na návsi minete kostelík, pak klasické jihočeské statky a za mostem přes řeku les s poetickým názvem Potěšil … A pak, pak už se můžete vydat vstříc zážitkům při projížďce mezi borovicemi. Dojet můžete až na pohádkami opředený vodní zámeček Červená Lhota.
www.obec-luznice.cz

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru nebo přímo pod článkem.
Foto: Táňa Pikartová a archiv

Kam dál?
Aromaterapie - léčba vůní
Batika kouzlo nechtěného
Patří staří za volant?Jistě!
Levné nápady pro hezký domov
Jízdné by nám asi nevrátili
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?