velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

6. 4. – 13. 4. 2011 Dnes vás zvu na dobroty na Cukrářskou pouť, rozhodně byste si neměli nechat ujít sjezd z Ještědu na koloběžkách ani Valdštejnské slavnosti na Starých Hradech. Zúčastnit se můžete i odemykání řeky Jizery.
Cukrářská pouť
Samozřejmě si s vnoučaty parádně zamlsáte a navíc se báječně pobavíte..Zámek Kačina, největší pobočka Muzea českého venkova, zahájí Cukrářskou poutí v neděli 10. dubna svoji letošní sezónu. Co vás čeká? Především spousty sladkostí a dobrot, uvidíte, jak se vyrábějí čokoládové pralinky a jak se flambují palačinky. Je také připravený bohatý doprovodný program, děti se mohou těšit na kouzelníka, mažoretky, divadlo, přijede i harmonikář a dospělí jistě rádi ochutnají dobrá vína.
Nejmenší děti se na pouti svezou na historickém kolotoči, ty větší si zase mohou vyrobit něco malého ze slámy nebo sena, nechat si namalovat obličej či obarvit si s předstihem velikonoční vajíčko. A všem zahraje pro dobrou zábavu harmonikář Pepino.
www.kacina.czZ Ještědu na koloběžkách
To je típek pro malé i velké, jak si příjemně užít zábavu i trochu adrenalinu. Sjezd na koloběžce je opravdová zábava, která nadchne každého, ale troufám si tvrdit, že nejnadšenější z celé rodinné sestavy budou děti. Každý si může zvolit, jak rychle a kudy pojede. Někdo zvolí vzrušující rychlou jízdu plnou adrenalinu, druhý zase klidnou vyjížďku krásnou přírodou. K dispozici jsou tři různě náročné základní trasy, a to jak na čas tak na fyzičku.
Vybrat si můžete mezi koloběžkami tu, která vám nejlépe sedne, všechny jsou samozřejmě lehké a snadno ovladatelné. Jiné jsou určené nejmenším dětem od 6 let, jiné pro starší děti a další pro dospělé bez omezení věku.
Půjčovna koloběžek je u chaty Ještědka, asi 800m pod vrcholem Ještědu. Nejlépe je dojet lanovkou na horní stanici a sejít k chatě. Koloběžky vrátíte, až dojedete k dolní stanici lanovky.
www.sportjested.czValdštejnské slavnosti na Starých Hradech
Tak tady si vaše vnoučata opravdu užijí všech radovánek do sytosti. Kdy? V sobotu 9. dubna. Seznámí se s vévodou Albrechtem z Valdštejna, který na slavnosti na Starých Hradech přijede osobně, a to nikoli sám, ale v doprovodu svého tajemníka a celé družiny. Děti se jistě rády také podívají na dobový jarmark, zaujmou je souboje královských mušketýrů, tatínky a dědečky zase vojenská přehlídka.
www.starehrady.cz

Odemykání řeky Jizery
Tato tradiční, celou zimu dlouho očekávaná akce, se uskuteční 9. dubna na Žluté plovárně na Malé Skále. Děti si tu budou moct zaskotačit a zasoutěžit v pohádkovém lese, rodiče a babičky a dědové si jistě rádi pochutnají na vepřových hodech a nadšení sportovci mohou v pravé poledne odstartovat 1. ročník závodů na kánoích.
www.zlutaplovarna.cz

Turistická sezóna v Českém Švýcarsku
Tip na příští víkend! 16. a 17. dubna se sezóna otvírá i v Českém Švýcarsku. Čeká vás například Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, zámek a zoo v Děčíně, loreta v Rumburku, Pravčická brána, rozhledny Dymník, Vlčí hora, Jedlová. Zahájení turistické sezóny nebude ani bez sportu. Můžete se zúčastnit cyklistického závodu Janovský Trhák pro amatéry a hobby jezdce. Zajímavý bude i výlet s průvodci Tramvají do skal nebo in-line a cyklo jízda na Vlčí horu. Odvážnější určitě přiláká rafting.
www.ceskesvycarsko.cz

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru nebo přímo pod článkem.


Kam dál?
Cesta z města
Exotika na talíři
Do Čech jsem se nedokázala vrátit
Babi, dědo, jakou si mám vybrat školu?
Jak usnout? Triky a fígly

 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?