velikost písma: A +/ A/ A -

Krása, kterou si můžete koupit

Autor: Irena Ševelová | komentářů: 1

TÉMA TÝDNE – KRÁSA: Plastická chirurgie již není výsadou holywoodských hvězd. Dnes si ji může dovolit každý z nás. Proč tedy občas nezasáhnout tam, kde nám příroda nepřála?

Po menopauze se s tuky bojuje mnohem hůře než ve třiceti letech. Jednou z možností, jak tento boj vyhrát, je i tzv. liposukce. Zákrok, který ještě donedávna znamenal bolest, pracovní neschopnost a modřiny či dokonce jizvy.

Zhubnout za pár minut
Dnes je již možné provést ambulantně bezbolestnou liposukci, kavitaci, během 40 minut. Ultrazvuková liposukce je proto často nazývána liposukcí nové generace. Je založena na ultrazvukové technologii, která narušuje podkožní tukové buňky. Tuk projde metabolickými přeměnami a spolu s vodou ho tělo využije jako energii. Volné mastné kyseliny zpracují játra. Procedura trvá maximálně 40 minut, může být v závislosti na množství tuku i kratší. Díky této proceduře můžete zhubnout až o 15 centimetrů. Celý zákrok přitom probíhá bez narkózy a bezbolestně. Jediné co pacient cítí, je občasné nepříjemné štípnutí. Pacient si lehne na bok a ošetřující terapeut mu přejíždí po problematické partii ultrazvukovou sondou. Působením ultrazvuku buňka praskne a tuk se dostane přes játra a ledviny do lymfatického systému. Zatížení těchto orgánů je přitom stejné, jako kdybyste snědla jedno tučnější jídlo. Jakmile skončí ultrazvukové ošetření, zabalí vás terapeut do speciálního drenážního oděvu. Ten se nafoukne směrem od nohou až po břicho a rozproudí lymfatický systém. Den před zákrokem se pacient musí vyvarovat těžkých a mastných jídel, kávy, alkoholu či černého čaje. Po zákroku by měl pacient zvýšit příjem tekutin alespoň na dva a půl litru za den. Také by měl týden dodržovat zdravou životosprávu, aby lymfatický systém skutečně dobře fungoval. To znamená pít neslazené vody, vyhýbat se červenému masu, ba i kuřecímu, můžete je nahradit rybou. Cena za toto ošetření je cca 7 900 Kč. Cenu ovlivňuje délka ošetření, pokud bude kratší, je i cena nižší.

Čtěte také: Dámská jízda za krásou

Operace očních víček
Mezi nejčastější zákroky plastického chirurga patří operace očních víček. Při zákroku se odstraňuje nadbytečná kůže víček a tukové polštářky. Tento zákrok nejvíce využívají klienti mezi 40 - 50 lety. Jakmile se vám začne na horní části víčka hromadit kůže, je správný čas operaci podstoupit. Když se vám začnou objevovat vaky pod očima, neměli byste již otálet. Kůže totiž povolí a ztratí elasticitu operace již nebude mít žádoucí výsledek. Zákrok probíhá v místním znecitlivění, protože je nutná spolupráce pacienta. Už dvě hodiny po zákroku může pacient odejít do domácího léčení. Je nutné, aby následně používal černé brýle. Cena operace horních víček se pohybuje kolem 12 000 Kč. Je to však velmi individuální a vždy záleží na konkrétním stavu pacienta.

Silikony jsou minulost!
Každá žena si přeje pevná ňadra. A málokterá ví, že silikony nejsou jediná cesta, jak docílit pevnějšího poprsí prostřednictvím plastické chirurgie. Stále populárnější jsou výplně speciálním gelem Macrolane. Tento gel se používá také při výplni rtů. S jeho pomocí může váš plastický chirurg tvarovat jak velikost, tak i pevnost a tvar vašich ňader. Oproti tradičním silikonům vám nezůstane žádná jizva, zákrok je k organismu šetrnější a celkový výsledek je mnohem přirozenější. Nevýhodou je, že zákrok nemá trvalý efekt, ale můžete ho kdykoliv znovu podstoupit. Je třeba upozornit, že ňadra touto metodou jdou zvětšit pouze o jedno číslo.

Řada klientek dává tomuto zákroku přednost před silikony, protože gel je vyroben z kyseliny hyaluronové, která je vstřebatelná a je součástí naší kůže. Zákrok tak představuje mnohem nižší zásah do těla. Malým řezem se pod kůži zavede kanyla, kterou se gel dostane přímo do prsních kanálků. Po operaci vám tak zůstane pouze nepatrná tečka. Cena zákroku se pohybuje od 20 000 Kč podle množství aplikovaného gelu.

Tip na závěr: Další z oblíbených zákroků plastické chirurgie je také lifting obličeje. Tento zákrok lze do jisté míry nahradit liftingovou masáží, která krátkodobě vyhladí pleť a při pravidelné aplikaci zmírňuje projevy stárnutí.

Dala byste si zvětšit poprsí nebo upravit oční víčka? Diskutujte na našem fóru, facebooku nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Trápí vás alergie na slunce?
Chraňte sebe i druhé před nežádoucími účinky léků
www.yesvisage.cz
www.plastikapraha.cz
www.asklepion.cz
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Téma týdne