velikost písma: A +/ A/ A -

Z deníku nevlastní babičky (8)

Autor: Hana Švejnohová | komentářů: 0

Hned v úvodní části Deníku nevlastní babičky jsem zmínila fakt, že si radost s dětmi mohu libovolně dávkovat a že si jí věru nedopřávám denně…Ba věru, pravda to je, leč svou lásku a čas musím porcovat aspoň trochu spravedlivě, což vzhledem k počtu vnoučat není zas tak jednoduché. Pokud chci mít tu a tam klidný víkend jen s dědou… A to jsou ještě dvě nejstarší vnučky pro svůj pokročilý věk z kolotoče pobytů u babičky vyřazeny! Nemluvě o druhém extrému, kdy jedno vnouče není ještě ani počaté a zatím tedy rovněž nemůže být součástí pravidelného střídání s ostatními. Snažím se to chápat jako důkaz ohleduplnosti mého vlastního syna a jeho ženy, aby toho na mne nebylo moc…
Po karnevalu s pravnukem Patrikem a návštěvě Filípka s Adámkem v Brně nastal opět čas na vnoučky nejbližší místem i rodem… Adam s Lindou neprotestovali. Po obědě se v klidu rozloučili s rodiči a kupodivu shodně se vrhli na nové příběhy krtečkovy. Vůbec nechápu, jak jsme mohli žít bez cédéček s pohádkami… A to nemluvím o počítači nebo péespéčku… Náš Adam si svůj přenosný playstation nosí skutečně všude s sebou a pouští si své oblíbené filmy kdekoli a kdykoli. Odpoutat pozornost dětí od sledování obrazovky znamená vyvinout maximální snahu připravit jim hodně atraktivní program.
Neděli jsme tedy strávili v pražských Holešovicích. Na výstaviště jsme dorazili už kolem půl jedenácté. Naším cílem byla poučná výprava do doby ledové. Začali jsme podle původního plánu. Prošli jsme si expozici obřích zvířat, zrcadlové bludiště i obludárium. Avšak ocitnout se uprostřed Matějské a neužít si její lákadla, to prostě nešlo… Začalo to houpačkami a jízdou ve vláčku. Tu jsme pro velký úspěch absolvovali dokonce dvakrát. Adam vyzkoušel trampolínu a bez řečí pak přibral Lindu na plovoucího Batmana. Nejvíc se osvědčil skákací hrad a prolézačka s míčky. Co se týče oběda, na moji krůtí roládu se špenátem nebylo ani pomyšlení. Zvítězil párek v rohlíku, pečená klobása, bramboráčky. A jako dezert lízátko a cukrová vata. A to všechno dohromady bratru za tisícovku. Včetně parkovného. Za ty jiskřičky v očích našich vnoučat to rozhodně stálo…

Čtěte také: Z deníku nevlastní babičky(7)

Hana Švejnohová byla původně herečkou, znali ji zejména diváci ve Zlíně a v Brně. Objevila se i v několika filmech (například Dneska přišel nový kluk) Od roku 1992 je populární zejména jako rozhlasová a televizní moderátorka. (např. ČT, Dámský klub F1) .Píše i pro společenský měsíčník Xantypa,v této době se po deseti letech odmlky vrátila k rozhlasové práci. Posluchači ji mohou slyšet od 5.února každou sobotu dopoledne v 10,00 hodin na stanici ČRo2 v autorském pořadu „Nezatloukat aneb My dva a čas“, což je hodinka se zajímavými hosty na téma vztahů manželských i nemanželských..

Patří Hanka mezi vaše oblíbené osobnosti? Chcete se s ní podělit o vaše babičkovské zkušenosti? Napíšte o tom do našeho diskusního fóra nebo do diskuze pod tímto článkem.

Kam dál?
Viktor Kaplan: Vynález na koleně
Nevěrník z Edenu
Ochrání vás vaše dveře před zloději?
Jak porozumět chování své kočky
Jak pohřbít tetičku
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Z deníku nevlastní babičky