velikost písma: A +/ A/ A -

S čím si hrají děti v Africe?

komentářů: 0

Maluje vaše vnouče rádo? Přihlašte ho do výtvarné soutěže společnosti ADRA, která má uzávěrku koncem března! Letošní dětská výtvarná akce této humanitární organizace se jmenuje „Jak si hraju aneb Báječný svět her a hraček“ a jejím cílem je seznámit české děti s životním údělem jejich vrstevníků v rozvojových zemích.


Obrázek druhačky Daniely zvítězil v soutěži s.ADRA v roce 2009.

Škola kresbou
Děti ve věku prvního stupně základní školy si mohou si vybrat, zda namalují svůj svět hraček - nebo představu o tom, jak a s čím si hrají děti v nejchudších zemích světa. Koordinátorka soutěže Alena Skutilová k záměru soutěže dodává: Doufáme, že „učitel, babička, maminka, vychovatelka si v souvislosti s naší soutěží s dětmi na toto téma popovídají a vysvětlí jim, že děti v rozvojových zemích nemají tolik hraček jako ony. Že si třeba hračky musí vyrábět samy. Budou je tak inspirovat, z čeho všeho si hračky mohou vyrobit. Děti by si přitom měly uvědomit, že na světě existují země, kde děti vyrůstají v jiných podmínkách než zde v ČR.“
Nejzajímavější hračky historie
Malí účastníci soutěže by měli odeslat své obrázky (formát A3, A4) do 31. 3. 2011 na adresu ADRA (Klikatá 90C, Praha 5, Jinonice, 158 00). Na zadní stranu je třeba napsat své jméno, věk, třídu a školu. Porota pak vybere 100 nejlepších obrázků. Ty se objeví v připravované knížce, kde budou zároveň informace o problémech bolavých koutů světa a příběhy dětí z různých zemí. Obrázky ze soutěže, jejímž mediálním partnerem, je i náš web Žijeme naplno, budou vystaveny od 3. května celý měsíc v Národním muzeu, které je patronem soutěže, a které při této příležitosti vystaví nejzajímavější hračky historie.

Čtěte také Víme, proč je hra důležitá pro děti i dospělé

Vychovávat děti k solidaritě s trpícími a nemajetnými ve vzdálených zemích můžete pomoci i vy - třeba právě tím, že vnoučatům záměry této soutěže vysvětlíte a podpoříte je v jejich výtvarném úsilí.

Popovídat si o tom můžete na našem fóru nebo přímo pod tímto článkem.

Kam dál?
Otakar Motejl: Stáří není nemoc ani zásluha
Co si dáte, chásko? Aneb středověk na vlastní kůži
Sviťte šetrně – úsporně a ekologicky
10 rad jak se zodpovědně zadlužit
Můj život s „ereskou“
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.