velikost písma: A +/ A/ A -

Z deníku nevlastní babičky (6)

Autor: Hana Švejnohová | komentářů: 0

Snad to nezakřiknu, když řeknu, že prožívám docela dobré období.

S vnučkou Lindou a pravnukem Patrikem
Už jenom být součástí instituce, která přináší lidem v našem věku možnost žít stále naplno. Dělit se s nimi o své zkušenosti a pocity. Ostatně – můžete mi napsat i na soukromý e-mail [email protected] , abych měla jasnou reflexi i další inspiraci. To je jedna radost.
Téměř na den stejně začala i další.
Po deseti letech mám opět svůj pořad v rádiu. Tentokrát nikoli na soukromé, ale na veřejnoprávní rozhlasové stanici. Ani nemusíte v určenou dobu poslouchat rádio, stačí jediné kliknutí na http://www.rozhlas.cz/praha/porady/_porad/100307 a je to. Na rozdíl od vysílání před osmnácti lety hotový zázrak. S internetem je sice boj o přízeň posluchačů urputnější a konkurence silnější, ale strašně mě to baví. Stejně jako třeba hodiny salsy, dámský klub nebo taneční kavárna pro nezadané. Je to paráda a moc si to užívám.

Čtěte také
Z deníku nevlastní babičky 5

A propós – první schůzka na téma taneční kavárny dopadla skvěle! Padli jsme si do noty a výsledkem je další schůzka s dalším organizátorem. Dám včas vědět, žádný strach.
Každá z těchto radostí má však háček. Může kdykoli skončit. Na rozdíl od dob svého mládí s tím ale počítám. Dnes už umím případnou ztrátu začlenit do svého dalšího života.
Jediná radost bez konce (samozřejmě kořeněná i nutnými strastmi) je koloběh vztahů v mé rozvětvené rodině.
Minulou sobotu jsme měli u nás dětský karneval, ale vnoučci Adam s Lindou mi dali košem. V zásobě mám naštěstí další potomky, a tak si první karneval ve svém dvouapůlletém životě prožil pravnouček Patrik. Víte přece… to je syn mé vnučky Katky, kterou jsem vyvdala v prvním manželství… to jí byly tři, jejímu dědečkovi čtyřiapadesát a mně bylo ve svatebních šatech s bílou labutěnkou sladkých jednadvacet…
Včera odpoledne jsem si intenzivně vzpomněla na svého synka a jeho ženu. Už jsem je týden neslyšela. Ale nechci je nahánět, ozvou se sami. V tom okamžiku mi zazvonil mobil. „Ahoj mami, jak se máš?“ A slunečný den byl ještě slunečnější.
V pátek pro změnu přijede Klárka. Její „mamka“ jsem z dob svého druhého manželství, však víte... Strávíme spolu víkend v Praze a v neděli ji odvezu do Brna. Tam si užiju její dva malé raubíře a v pondělí si přivezu maminku, která u nás nebyla od Vánoc. Už se na ně, na všechny těším.
No není to nádhera, mít kolem sebe (různě daleko) všechny své blízké?
S nadhledem věku a pochopením partnera je možné všechno.

Hana Švejnohová byla původně herečkou, znali ji zejména diváci ve Zlíně a v Brně. Objevila se i v několika filmech (například Dneska přišel nový kluk) Od roku 1992 je populární zejména jako rozhlasová a televizní moderátorka. (např. ČT, Dámský klub F1) .Píše i pro společenský měsíčník Xantypa,v této době se po deseti letech odmlky vrátila k rozhlasové práci. Posluchači ji mohou slyšet od 5.února každou sobotu dopoledne v 10,00 hodin na stanici ČRo2 v autorském pořadu „Nezatloukat aneb My dva a čas“, což je hodinka se zajímavými hosty na téma vztahů manželských i nemanželských..Patří Hanka mezi vaše oblíbené osobnosti? Chcete se s ní podělit o vaše babičkovské zkušenosti? Napíšte o tom do našeho diskusního fóra nebo do diskuze pod tímto článkem.Kam dál?

Na co využít cigarety?
Kontaktní čočky profesora Wichterleho
Ozdravovny Jana Buriana
Plavání je sport pro každého
Jak nenaletět při koupi tepelného čerpadla


 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Z deníku nevlastní babičky