velikost písma: A +/ A/ A -

Andělíčci jako vánoční dekorace

Autor: Hana Rašínová | komentářů: 0

Figurka andělíčka je tradičně spojována s adventním časem a s Vánoci, má nám přinést dobré zprávy, případně vyslyšet naše toužebná přání. Vyrobte si spolu s námi andělíčka jako ozdobu na stromeček nebo milý vánoční dárek pro blízkého člověka.

Budete potřebovat:
•  bílé vatové kuličky
•  bílý nebo barevný karton
•  kružítko, tužku
•  pravítko
•  nůžky
•  růžovou akrylovou nebo temperovou barvu
•  andělská křídla z peří
•  zlaté andělské vlasy
•  černý a růžový fix
•  zlatá hvězdička apod. dekorace


Obr. č. 1: předem si připravíme potřebný materiál

Bílou vatovou kuličku nabarvíme narůžovo a vyrobíme z ní hlavičku andělíčka. Tmavším růžovým fixem na ni nakreslíme tváře a nos, černým tenkým fixem pak malá očička.


Obr. č. 2: hlavičku namalujeme na růžovo
Obr. č. 3: nakreslíme tváře, nos a pusu
Obr. č. 4: černým fixem nakreslíme očička


Z bílého nebo barevného kreslicího kartonu vystřihneme kruhovou výseč o poloměru asi 9 centimetrům s centimetrovým přídavkem na slepení. Celou výseč poté pomalujeme rostlinným vzorem zlatým fixem (vzor si můžete zvolit jakýkoliv podle svého přání nebo schopností, použít můžete i dekorační vzorovaný papír, kterým kruhovou výseč polepíte). Kresba zlatým fixem je velmi jednoduchá a zároveň efektní a výrobek pak působí luxusně.


Obr. č. 5: šatičky pomalujeme zlatým vzorem

Zlatý fix koupíme v papírnictví. Výseč pak stočíme do kornoutku a slepíme ve švu. Pokud chceme, aby se nám kornoutek při stáčení nepolámal, je dobré kruhovou výseč přetáhnout opatrně přes hranu stolu – papír se potom snadno ohýbá a stáčí, aniž by se polámal. Špičku kornoutku natřeme lepidlem (například Herkules) a nasadíme hlavičku. Přilepená pak dobře drží. Poté andělíčkovi nalepíme zlaté vlásky a hotová křídla z bílého peří, které se prodávají jako dekorace v obchodních centrech v předvánočním čase. Křídla si také můžeme vyrobit z obyčejné bílé čtvrtky. Ze čtvrtky také vystřihneme a nalepíme ručičky, do nichž vlepíme zlatou hvězdu, srdíčko nebo papír s notami apod. Na čelo můžeme andělovi nalepit malou zlatou hvězdičku.


Obr. č. 6: na kornoutek nasadíme hlavičku
Obr. č. 7: přilepíme křídla
Obr. č. 8: ... a zlaté vlásky


Andělíčka použijeme jako vánoční dekoraci, můžeme ho zavěsit i jako ozdobu na stromeček.Kam dál?
Vykouzlete si doma letní atmosféru rychle a levně
Vyrobte si originální koše a bedýnky na ovoce a zeleninu
Ušijte si pytlíky na houby
Pletení z papíru

Máte další tipy na zajímavé, efektní a jednoduché vánoční dekorace? Podělte se o ně s ostatními ve fóru nebo pod článkem.
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Vánoční dekorace pro šikovné ruce