velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

3. 11. – 10. 11. 2010 Připravili jsme pro vás pár nápadů na podzimní výlety, do barevných časů naší přírody. Je sice už poměrně zimavo, ale ještě ne tak moc, abychom nemohli alespoň na krátký výlet.Zoo a zámek Lešná
Při návštěvě zoologické zahrady ve Zlíně a zámku Lešná se dá báječně propojit procházka podzimní přírodou a prohlídka unikátního zámku. Vaše děti se jistě rády podívají, jak prožívají podzimní dny zvířata, třeba žirafy nebo koně a opice a pro zahřátí si můžete společně zajít do tropické haly Yuacatan, kde se ocitnete v hájemství divoké přírody.Vyprávění o pozoruhodném osudu zámku Lešná, který je součástí zoo, vás i děti příjemně vtáhne do historie této reprezentativní rezidence spjaté s rakouským hraběcím rodem Seilernů. Ostatně děti si mohou porovnat svůj nábytek ve svém dětském pokojíčku s tím, jaký měly děti Seilernů. Určitě při jeho prohlídce zaujme modernost stavby z konce 19. století. Zámek měl teplovodní ústřední topení, byla zavedena elektřina, měl vodovod s teplou a studenou vodou, domácí telefon, splachovací toalety a prostorné koupelny s vířivými vanami.

Vozíčkáři se na prohlídku zámku pohodlně dostanou pomocí plošiny, vítáni jsou i lidé nevidomí, kteří si mohou některé exponáty ohmatat.

www.zoozlin.euMravenčí stezka
V Hostinném vybudovali neobyčejnou, téměř pětikilometrovou naučnou stezku, která představí život těch, jejichž stavby v lese často obdivujeme. Stezka zavede návštěvníka nejdříve k největšímu ze zdejších mravenišť, potom pokračuje vzrostlým lesem na odpočinkové místo, kde lze využít pohostinnosti zdejší houpačky a pak už se vydáte vzhůru na vyhlídku na krkonošské panorama a do dvou opuštěných lomů. Mravenčí stezku si užívají malí i velcí, na cestě jsou nejen panely s texty o životě mravenců, ale také krmelce, posedy, úly i ptačí budky.

www.infocentrum.hostinne.infoLákají také medvědária
Jedno je na Kladně a druhé v Berouně. V obou městech se medvědi stali součástí života města a miláčky jeho obyvatel i návštěvníků. Na Kladně žijí Marta a mladší Míša, které se sem dostaly z chomutovské zoologické zahrady. Tam je převezli ochránci přírody, kteří je našli v bedně v Moravských Budějovicích. Na Kladně mají výběh o ploše čtyř tisíc metrů čtverečních s umělými skalami i jezírkem. A lidé si je oblíbili natolik, že za nimi chodí pravidelně. V Berouně, na Městské hoře zase žijí medvědí bratři Matěj, Vojta a Kuba z úspěšného večerníčku Méďové. Mají k dispozici výběh v lese o rozloze téměř 25 arů, také s jezírky a každý z nich má pro sebe samostatnou ložnici. Oba zdejší ošetřovatelé jim dělají doslova pomyšlení. Třeba stromy mažou medem, aby si medvídci pochutnali a nechávají jim také louskat ořechy. Berounská Městská hora je ideálním zastavením i proto, že si tu děti ještě užijí na hřištích.

www.mestokladno.cz, www.mesto-beroun.czFoto: autorka

Kam dál?
Víme, proč je hra důležitá pro děti i dospělé
Cestujeme s vnoučaty
Kdo vám pomůže s vnoučaty?
Tipy pro snadné cestování
Kam a s kým na dovolenou?

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, přímo pod článkem, nebo nám napište e-mail na [email protected].
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?