velikost písma: A +/ A/ A -

S vnoučaty za dýněmi pěšky nebo na kole

Autor: Redakce ŽijemeNaplno.cz | komentářů: 0

Vyřezávané dýně, poletující netopýři a strašidelné kostýmy…Halloween nemilují jen americké děti. Nemáte-li stále na poslední říjnový víkend žádné plány užijte si s dětmi u nás sice netradiční, ale o to více překvapivou halloweenskou zábavu.

Zkuste to třeba v Botanické zahradě v Praze, kde je 31. 10. připraven program pro všechny příšer(k)y bez ohledu na rasu, věk i pohlaví. Vyzkoušejte si vlastnoručně vydlabat dýni (POZOR! Nástroje na dlabání si musíte přinést.), kterou budete moct zakoupit přímo na místě, soutěže, táborák s opékáním buřtů a dýňový průvod.
Více se dozvíte zde.

Noc duchů a strašidel pořádá v pá 29. 10. již tradičně ZOO Hodonín. Vydovádějte se při plnění strašidelných úkolů na stezce odvahy a zahřejte zkřehlé končetiny u táboráku nebo na diskotéce. Zoologická zahrada Olomouc zve všechny příznivce zvířátek, strašidel a zábavy na večerní lampiónový průvod, konaný v sobotu 30. 10. v areálu ZOO. Všichni, kteří dorazí v maskách dostanou malý dáreček. Lampiónový průvod bude vycházet v 17.00 z dětského hřiště. Průvod povedou zaměstnanci zahrady, kteří večerní procházku doplní zajímavým výkladem o životě zvířat. Podobnou show můžete navštívit také v ZOO v Ostravě, v Liberci nebo na zámku Zbiroh.

Zámek Zbiroh si pro své návštěvníky připravil 30.10.2010 program v duchu Halloweenu, který pobaví malé i velké návštěvníky. Zúčastněte se lampionového průvodu, na nádvoří hradu se nechte postrašit pohádkovými bytostmi - čaroději´a upíry. Během večera dokonce ochutnáte nefalšované halloweenské speciality, připravené v zámecké krčmě. Nenalákají-li vás strašidelné hrátky, můžete se vydat na prohlídku zámku, navštívit zámecký park nebo se vyřádit v blízkém lanovém centru.

Sportovněji založené rodiny mohou spojit návštěvu této akce s příjemným cyklovýletem. Z Plzně se do Zbirohu dostanete středně náročnou cyklotrasou vedoucí převážně rovinatým terénem měřící něco málo přes 40 kilometrů. Z Plzně se vydáte směr Klabava a dále do Oseka. Cestou projedete malebné vesničky Volduchy, Těžkov, Lhotu pod Radčem a Plískov až se dostanete do Zbirohu. Nechce-li se vám jet celou trasu na kole, přibližte se kus cesty vlakem.

Foto: www.vyletyspenny.cz

Kam dál?
Víme, proč je hra důležitá pro děti i dospělé
10 podzimních potravin, které vás postaví na nohy
Poznejte krásy Polabí
Proč zapomínáme? Příčin je mnoho!
Sex ve stáří - typy a triky, které pomáhají

Od 3.11. pro vás připravujeme novou rubriku s názvem Kam s vnoučaty. Posílejte nám svoje tipy na zajímavá místa, kde se vašim vnoučatům líbilo na [email protected] nebo je vložte do diskuzního fóra.
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty