velikost písma: A +/ A/ A -

Nebaví vás sex? Máme tipy a triky, které pomáhají

Autor: Kateřina Hollá | komentářů: 0

TÉMA TÝDNE – SEX: V určitém věku života se může zdát, že sex začíná být tabu. Nevěřte diktátu mládí a krásy. Zapracujte na svém sexuálním soužití se stávajícím partnerem, anebo pokud jste singl, navažte vztah nový. Vaše zralost vám pomůže!Komunikujte
Mluvte s partnerem o tom, jaké sexuální praktiky máte rádi a jaké ne, zda je sex pro vás důležitý a zda vás sex uspokojuje. Přestože žijete v dlouhodobém partnerství nebo manželství, partner není vševědoucí. Důležitá je intimní komunikace – zejména pocit důvěry, souznění a vzájemné blízkosti. Intimní komunikace se vyznačuje jakousi exkluzivitou – některá témata sdělujeme pouze a jenom partnerovi či partnerovi jako prvému. Společně se smějete – smích, humor, vzájemné provokace, škádlení a laskavé dobírání prohlubuje vztah, zvyšuje intimitu a radost z přítomnosti toho druhého.

1. Mluvte o tom, co vás baví
2. Škádlete se
3. Překvapte ho v negližé
4. Líbejte se
5. Vyzkoušejte erotické pomůcky


Dostatek času
Ve zralém věku přichází vzrušení pomaleji, ale to neznamená, že je méně intenzivní. V mládí se muž vzruší pouhou představou ženy, později ji potřebuje vidět a ve zralém věku je nutné, aby se žena na jeho vzrušení aktivně podílela. Platí to samozřejmě i obráceně. Když je dlouhá a vzrušující předehra zakončena ženiným orgasmem, vlastní milování je pak už jen pověstná třešnička na dortu. Nepodceňujte ani správné načasování sexu. Půlnoční milování po romantické večeři nemusí být ideální volba. Po jídle a v pokročilou hodinu se můžete cítit unavení, zralí na spánek. Využijte časové flexibility a místo snídaně do postele připravte partnerovi ranní překvapení v podobě svůdného negližé.

Přečtěte si také:
Sex zralých žen - konec tabu!
Proč je sexy prádlo pro muže přitažlivé
Sexuální mýty

Znovu objevte kouzlo líbání
Mnoho lidí se v určité fázi partnerství přestává líbat, čímž si odpírají jeden z největších erotických stimulů. Naše smysly a vzrušení dobře podpoří snadné triky – svíčky, zatemnění, erotické prádlo a vůně.

Správná stimulace a vyhovující pozice
Není zapotřebí se stylizovat do namáhavých pozic a technik. Využijte peřiny a polštáře tak, aby bylo milování pohodlné.

Sport
Chceme-li být sexuálně aktivní, musíme být v dobré fyzické kondici. Udržujte si fyzičku procházkou, plaváním nebo jakýmkoli cvičením. Cvičení vás nabije energií, budete se lépe cítit i lépe vypadat.

Erotické pomůcky
V současné době jsou erotické pomůcky sofistikované, mají velmi příjemný vzhled a škála materiálů je tak široká, že si vybere každý. Jednou z nejdůležitějších, nejběžnějších a nejméně kontroverzní pomůckou je lubrikant, který by neměl chybět při žádné sexuální aktivitě. Výrazně usnadňuje samotnou soulož – předchází drobným poraněním, která mohou být velmi nepříjemná – ale také umožňuje snadnější a příjemnější vzrušení. Ve zralém věku je zapotřebí delší a výraznější stimulace a erotické pomůcky mohou být snadným pomocníkem.

Je pro vás ve vztahu s partnerem důležitá vzájemná intimita? Jak vnímáte svou sexualitu? Prošli jste nějakou sexuální krizí a jak jste ji překonali? Napište nám svou zkušenost do diskuzního fóra nebo rovnou pod článek.

Kam dál?
Jak muži snášejí, když jejich partnerka stárne
Sexualita žen ve zralém věku
Nemáte sex? Nevadí.
Lék na poruchu erekce
Sex a bolest
Když muži mají své dny
Přechod v pohodě

 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Téma týdne