velikost písma: A +/ A/ A -

Ušijte si pytlíky na houby

Autor: Hana Rašínová | komentářů: 0

Sušené houby ukládám vždy do látkových pytlíků, které si našiji ze zbytků plátna a bavlněných látek. Protože je často i daruji svým přátelům a známým, vymýšlím si stále nové a nové kombinace látek a zdobení.Letos jsem si připravila pytlíky ze zeleného plátna kombinované s červeno-bílým kanafasem a malovaným obrázkem. Při malování jsem se inspirovala atlasem hub, kde jsem si vybrala obrázek houby jako předlohu pro malování. Základní tvar jsem si načrtla obyčejnou tužkou.

Na malování jsem použila barvy na textil Setacolor od firmy Pébéo. Těmi jsem pak namalovala obrázky hub přímo na látku. Tyto barvy jsou vhodné pro malování štětcem a dají se velmi dobře mezi sebou míchat. Tak jsem si vytvořila další odstíny barev. Po zaschnutí obrázku jsem látku žehlila po rubové straně přibližně po dobu 5 minut. Barvy se tím zafixují a pak je obrázek odolný proti vyprání při teplotě vody do 40 °C.

Houby maluji buď přímo na pytlík, například červené houby na zeleném podkladu, nebo na bílou látku a obrázek pak našiji na podkladovou látku. Moje pytlíky se sušenými houbami mají vždycky úspěch, a tak už v tuto chvíli vymýšlím nové vzory a kombinace látek na příští rok.

Text k obrázkům:
01 – budeme potřebovat barvy na textil a různobarevná plátna
02 – houbu malujeme barvami Setacolor na plátno
03 – hotový suchý obrázek po rubu zafixuji žehlením
04 – houby také maluji rovnou na barevné plátno
05 – z bavlněných látek našiji pytlíky
06 – na pytlík našiji obrázek s houbou
07 – ten pak obšiji červenou bavlnkou
08 – … a sáčky jsou hotové

Návrh, realizace, foto: Hana Rašínová

Kam dál?
Aby domácí práce nebolely
Přichází soumrak houbařů?
Batika: kouzlo nechtěného
Škola pletení - Pletací příze
Pletení z papíru

Jste kreativní a rádi tvoříte, podobně jako autorka textu Hana Rašínová? Zašlete nám fotodokumentaci vašich výtvorů spolu se stručným návodem na [email protected]. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme autorům pošleme malou odměnu.
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.