velikost písma: A +/ A/ A -

E-maily vás udrží ve spojení

Autor: Petra Klobasová | komentářů: 0

Prostřednictvím e-mailu můžete být ve spojení s celým světem, potřebujete pouze počítač a připojení k internetu.

Dopisy, byť mají svoje kouzlo, jsou v dnešní době poněkud zastaralý komunikační nástroj.
E-mail, tedy elektronický dopis, je důstojným nástupcem dopisu a ve srovnání s ním má i nesporné výhody – odpovědět je možné během několika minut, přičemž vzdálenost nehraje žádnou roli. Počítač je nástroj, který svým uživatelům umožňuje být v kontaktu se svými blízkými, byť jsou kilometry daleko.

Navíc, po překonání počátečních obav z neznámého, je posílání e-mailů jednoduchý a zábavný proces. Nemusíte se přitom omezit pouze na posílání textů, adresát přijme i fotografie nebo krátká videa. Odloučení od vnoučat, která studují v cizině, nebo se přestěhovala do jiného města, může být díky e-mailu méně bolestivé – to vše z pohodlí domova.

Jak na to?
Když se rozhodnete, že chcete se svým okolím komunikovat prostřednictvím e-mailu, je potřeba si vybrat poskytovatele e-mailových služeb. Na českém internetovém trhu jich je několik a nabízejí poměrně stejné služby. Záleží proto na vás, ke komu máte důvěru nebo koho vám doporučí vaši známí. Když si vyberete provozovatele e-mailových schránek, je třeba se u něho zaregistrovat. To obnáší vyplnit krátký formulář. V něm si volíte znění své e-mailové adresy, která je k posílání e-mailů nezbytná, a určíte si bezpečnostní heslo. Po úspěšně provedené registraci se vám otevře internetová stránka s obsahem vaší schránky. Současní poskytovatelé umožňují nastavit si prostředí tak, aby vám co nejvíce vyhovovalo. Například si můžete zvolit grafický styl, také tam můžete umístit svoji fotku. Tlačítka jsou popsána v češtině a v případě potřeby můžete využít i nápovědu. Odeslané e-maily vám chodí automaticky, e-maily, které odesíláte vy, odesíláte pomocí patřičného odkazu. Abyste mohli poslat zprávu, musíte znát e-mailovou adresu člověka, kterému chcete psát.

Dopisy i reklama
E-mailová schránka nemusí nutně sloužit jen k osobní komunikaci. Běžně se také užívá při hledání zaměstnání nebo obchodování přes inzerát. Používání mailů v oficiální komunikaci je zcela běžné. Stejně tak je možné odebírat novinky ze zpravodajských portálů nebo si objednat tzv. newslettery, což jsou letáky převedené do digitální podoby. Posílání takové reklamy ovlivňujete vy svým výběrem. Stejně tak ji můžete kdykoli zrušit. Někdy se vám může stát, že obdržíte tzv. spam, tedy nevyžádanou poštu. Proti tomu bojují provozovatelé e-mailových schránek prostřednictvím filtrů, které vás před podobnou poštou ochrání a zabrání tak přehlcování vaší stránky.

E-mailovou schránku si můžete zřídit například na adrese:
www.centrum.cz
www.atlas.cz
www.seznam.cz
www.email.cz
www.quick.cz
www.post.cz
www.gmail.com
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.