velikost písma: A +/ A/ A -

Vliv fází Měsíce na člověka

Autor: Eva Brabcová | komentářů: 0

Cítíte se večer bez zvláštní příčiny popudlivější a nervóznější? Převalujete se v bezesné noci na lůžku a přemýšlíte, proč tomu tak je. Je to jednoduché – je úplněk.

Již odnepaměti lidé věděli, že jednotlivé fáze Měsíce ovlivňují nejen počasí, ale i úrodu, hojení ran či dokonce růst vlasů. Ne nadarmo jsou tyto čtyři fáze dobře známými symboly vyznačeny i v kalendářích. Při dřívějším přirozenějším stylu života se lidé lunárním cyklem dokázali řídit a on jim usnadňoval život. Proč nepřevzít něco málo z jejich poznatků a zkušeností?

Mocná síla úplňku
Nejsilnější fází Měsíce je právě úplněk, který dokáže ovlivnit i lidskou psychiku. Nejsme ale lidé stejní a každý reaguje jinak. Citlivější jedinci mohou zaznamenat zvýšené změny nálad, bolesti hlavy, nervozitu, popudlivost ba i úzkost. Hůře spí, nebo mají divoké sny. Vše, co se jim v době úplňku přihodí, prožívají daleko intenzivněji. Obecně jsou lidé v tuto dobu méně přístupní argumentům, nechce se jim příliš měnit své názory, takže veškerá jednání bývají složitější. Je to příhodná doba k hledání cesty k vlastnímu vědomí. Už naše prababičky věděly, že úplněk ovlivňuje léčivou sílu bylin, které v této měsíční fázi sbíraly. V tento čas se více koncentrují v organismu tekutiny a mohou způsobovat otoky. Vyhýbejte se přesoleným jídlům a vybírejte stravu bohatou na uhlohydráty, tj. obiloviny, těstoviny, chléb, pečivo, brambory. Dopřejte si také ovoce s odvodňujícím účinkem, například banány.

Čas, kdy Měsíc není vidět
První fází Měsíce je Novoluní, kdy se Měsíc dostává před Slunce a v noci ho na obloze nenajdete. Začíná nový cyklus Měsíce a s ním přichází nová energie, která povzbuzuje naši vůli, je to příhodné období. V tuto dobu se tělo lépe zbavuje škodlivin, vzrůstá jeho schopnost zbavit se všeho, čím je zanesené. Je to vhodný čas pro případný jednodenní půst, při němž přijímáme jen vodu, bylinkové čaje, ovoce či ovocné šťávy.

Čtěte také: Homeopatie funguje - i když věda úplně neví jak

Narůstá Měsíc i naše energie
Po Novoluní přichází čas, kdy Měsíc dorůstá až do tvaru písmene D. Všechno, co v tuto dobu tělu dodáme, má velkou účinnost a posiluje nás. Protože v tuto dobu náš organismus hůře spaluje, není to dobrá doba pro započetí diety. Energie v nás narůstá a je to období vhodné pro uskutečnění zamýšlených plánů. S chutí do toho!

Doba vhodná pro dietu
V poslední fázi Měsíc ubývá a svým tvarem připomíná stále se ztenčující písmeno C. V tomto čase se z těla dobře vylučují toxické látky. Je to správná doba na započetí případné plánované diety. I při vyšším příjmu potravy nepřibereme na váze tak rychle, jako by tomu bylo v předchozím období, v první čtvrti. V této době se tělo lépe čistí a je dobré dopřát si vodní procedury, koupání či saunu.

Pozorujete na sobě vliv Měsíce? Napiště nám do diskuzního fóra nebo na facebook.

Kam dál?
Umění žít tady a teď
Z deníku nevlastní babičky (24)
Už jste vyzkoušeli bioinformační přípravky?
Probuďte v sobě Forresta Gumpa
Už jste vyzkoušeli solnou jeskyni?
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.