velikost písma: A +/ A/ A -

Zneužívání postižených zaměstnanců vyřeší novela zákona

Autor: Andrea Cerqueirová | komentářů: 0

Pan Libor je odkázán na invalidní vozík. Pracuje na zkrácený úvazek a zaměstnavatel mu část odměny vyplácí v naturáliích, které pan Libor nevyužije.

Poslanecká sněmovna se nedávno zabývala dvěma normami, které by pomohly lidem se zdravotním postižením. Obě sněmovna schválila ve zkráceném řízení a nyní se ocitají na stole Senátu, posléze je posoudí prezident. Normy by mohly vstoupit v účinnost již 1. července 2010. Panu Liborovi i jiným by značně pomohly.

Novela zákona o zaměstnanosti reaguje na časté případy zneužívání postižených zaměstnanců ze strany zaměstnavatelů a zpřísňuje pravidla pro jejich zaměstnávání. Národní rada osob se zdravotním postižením dlouhodobě upozorňuje na to, že někteří zaměstnavatelé své handicapované pracovníky nutí podepisovat nevýhodné pracovní smlouvy. Ti pak část mzdy dostávají formou nejrůznějších poukázek na lázeňské nebo rehabilitační pobyty či masáže.

„Jedná se o služby, které zaměstnanci se zdravotním postižením nemohou využívat, protože jsou pro ně nedostupné, ať už z hlediska bezbariérovosti nebo velké vzdálenosti od místa bydliště,“ uvedla předkladatelka novely Dagmar Molendová (ODS). Podle spoluautorky normy, poslankyně Vladimíry Lesenské (ČSSD), uzavírají lidé se zdravotním postižením takové dohody nezřídka ze strachu, že by zaměstnání mohli ztratit.

V současné době je praxe taková, že zaměstnavatel na zaměstnance se zdravotním postižením pobírá od úřadu práce 8 tisíc korun měsíčně a bez ohledu na to, kolik mu posléze za práci zaplatí. A jak novela daný problém řeší? Pokud úspěšně projde celým legislativním procesem, zaměstnavatel bude dostávat státní příspěvek na postiženého zaměstnance pouze za část platu, vyplácenou v penězích, nikoli v jakýchkoliv poukázkách.

Projednávání novely zákona o zaměstnanosti zde

Kam dál?
Změní se podmínky pro vyplácení hmotné nouze?
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.