velikost písma: A +/ A/ A -

Kdo vám pomůže s vnoučaty?

Autor: Kateřina Nová | komentářů: 0

Hlídáte vnoučata a občas byste i vy potřebovali, aby je chvíli někdo ohlídat? Jejich rodiče vám možná mohou opatřit některého z moderních pomocníků. Nebo si ho pořiďte sami, usnadní hlídání a zbaví vás strachu o malé.

Existují totiž elektroničtí pomocníci, kteří péči o malé děti usnadňují. Užijete je vy, nebo jejich pořízením uděláte radost čerstvým rodičům anebo jim můžete jen poradit, jak si starost o dítě a jeho zdraví usnadnit.

Chůva, která nezaspí
Hlídáte vnoučky přes noc nebo jsou s vámi na chalupě a vy se bojíte odejít na zahradu, když spinkají. Co kdyby se probudili, začali plakat…? S tím vám pomůže elektronická chůva. O dítěti máte přehled, i když jste za dveřmi, venku nebo u sousedů.
Při výběru je důležitá vzdálenost a počet frekvencí, na nichž přístroj funguje. Pracuje totiž na principu vysílačky a má dvě jednotky – dětskou a rodičovskou. První umístíte v blízkosti dítěte, druhou máte při sobě. Vybírejte raději chůvičky s větším dosahem. Výrobci měří vzdálenost v ideálních podmínkách a třeba v centru města může být menší. Větší počet kanálů je rovněž výhodný, protože snižuje možnost napojit se na jiná zařízení v objektu.

Přístroj i zpívá
Chůvy přenášejí zvuky pouze od dítěte k vám, případně můžete svého vnoučka na dálku chlácholit nebo mu zpívat ukolébavku. Může mu ji zahrát i sám přístroj, může také posvítit, pokud se dítě bojí tmy a některé chůvičky přenášejí obraz spícího človíčka. Lze si opatřit i přístroj s nočním viděním – obraz uvidíte i tehdy, bude-li u malého tma. Důležitá je také signalizace spojení či ztráty signálu a vybitých nebo slabých baterií. Signál může být zvukový nebo mít podobu vibrací, světelných signálů, což ocení lidé s horším sluchem i ti, kteří nechtějí výstražnými tóny rušit.

Kontrola dechu
Mnozí prarodiče se v noci nevyspí, stále kontrolují, zda vnouče dýchá. Zprávy o tzv. syndromu náhlého úmrtí kojenců, kterému lze zabránit jen včasným zásahem, jistě na klidu nepřidají. I tady pomůže moderní vynález – monitor dechu: pod matraci v dětské postýlce vložíte desku a připojíte ji k signalizační jednotce. Snímače monitorují pohyby miminka a ihned alarmem oznámí, když dítě přestane dýchat. Některé přístroje za těchto okolností začnou vysílat impulsy, kterými miminko oživí.

Domácí lékař
Lékaře sice nenahradí, ale o zdraví dítěte se mohou starat spolu s vámi další přístroje. Už není třeba odčítat z teploměru, kde se rtuť pomalu hýbe, elektronický teploměr je přesnější i pohodlnější. Úplně malým dětem pak bude příjemný dudlík s digitálním teploměrem pro měření teploty v ústech.

Máte-li doma suchý vzduch, zdravému dýchání vašeho vnoučka pomohou zvlhčovače. Brání před podrážděním sliznic a snižují riziko nachlazení (sliznice chrání dítě před mikroby). Zamezují i podráždění a vysoušení pokožky, rozpraskání rtů a vysychání hrdla. Tento přístroj může být koneckonců ku prospěchu i vám...

Kam dál?
Komunikujte se svou rodinou
Jak a kdy zapojit prarodiče do výchovy potomka? 1. díl
Jak a kdy zapojit prarodiče do výchovy potomka? 2. díl
Je vnouček pěkný prevít? Hoďte to za hlavu!
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.