velikost písma: A +/ A/ A -

Tipy na jarní výlety s vnoučaty

Autor: www. malydobrodruh.cz | komentářů: 0

Jaro právě začíná, proto se nechte inspirovat našimi tipy. Vyrazte se svými vnoučaty do přírody, na výstavu nebo třeba na slet čarodějnic a nuda nemá šanci!


farma Blaník

Mazlící víkendy se zvířátky
Pokud vaše vnoučata touží po sblížení s nějakým hezkým zvířátkem, můžete mu jeho sen splnit na Farmě Blaník. Po oba víkendové dny tady uvidíte právě narozená mláďátka (jehňátka, kůzlátka, kuřátka...), můžete je krmit a mazlit se s nimi. Vyzkoušejte také interaktivní hru v hodu šiškou, porážení plechovek, přenášení vody, hádání zvířecích stop, chytání dřevěných ryb a podobně. To vše ve zdejším unikátním farma-parku, který bude jinak veřejnosti slavnostně otevřen od 27. dubna, nebude chybět velký skákací hrad nebo lezecí lahev... Více www.farmablanik.cz.

Čarodějnice na Ladronce
Slet Čarodějnic na Ladronce 30. dubna je tradiční akcí nejen pro obyvatele Prahy 6, ale pro celé město i okolí. Vždyť tato akce patří každoročně mezi největší filipojakubské oslavy v České republice! Těšit se opět můžete na bohatý program, jehož součástí bude spousta soutěží, koncertů a jiných kulturních vystoupení, worskhopy pro dospělé i děti, které i letos jistě ocení překážkovou Skibiho cyklodráhu zručnosti! Více na http://www.carodejnicenaladronce.cz/.

Čtěte také: Kulturní tipy na duben

Otestujte si svého (cyklistického) přítele
Tento tip pro sportovní rodiče a prarodiče stojí za to. Ski and Bike Centrum Radotín pořádá 17.–19. 5. druhý testovací víkend, kdy si zájemci mohou zcela zdarma vyzkoušet celoodpružená kola hned několika kategorií. K dispozici bude několik desítek kol od značek Trek, Cannondale a Specialized. Účastníci mohou využít také pohodové společné vyjížďky se závodním týmem, kde budou závodní jezdci připravení pomoci radou týkající se techniky jízdy nebo výběru vhodného vybavení. Více na http://eshop.kola-radotin.cz/clanky/testovaci-vikendy/.

Pohádková cesta lesem
Den plný zábavy si mohou užít prarodiče s vnoučaty v neděli 9. června ve Velkých Karlovicích. Tamní Resort Valachy pořádá tradiční Pohádkovou cestu lesem. Začátek je v 9.30 u hotelu Galik, děti při nenáročné procházce okolním lesem potkají pohádkové postavičky a pod jejich vedením splní různé úkoly, za což obdrží v cíli odměnu. Masky jsou vítány – ty nejhezčí získají zvláštní ceny. Připraveny budou i různé další soutěže, doprovodný program či krmení oveček. Na terase hotelu Galik se při dobrém počasí budou servírovat grilované speciality a děti si mohou opéct špekáčky u ohně! Více na www.valachy.cz.

Giganti: překvapivě skvělá výstava téměř živých zvířat z doby ledové
Giganti doby ledové, to je skutečně podařená výstava! Modely vyhynulých zvířat v životní velikosti jsou dokonale realistické. Podoby dávných tvorů byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Proto si troufáme tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších expozic posledních let, která bude pro vaše děti i pro vás skutečným přínosem. A co vás tady čeká? Pětimetrový mamut zasažený oštěpem jednoho z pravěkých lovců, šavlozubý tygr, obrovský pozemský lenochod, pásovec nebo obří pták Moa – to jsou jen někteří z celkem 18 vyhynulých tvorů v celé své gigantické velikosti! Více www.giganti.cz.

Hledej poklad na Galiku
Nemůžete děti vytáhnout do přírody? Nalákejte je na náš tip! Ve Velkých Karlovicích vyrostla 6kilometrová trasa „Hledej poklad na Galiku“, která je inspirována populárním geocachingem. Start je v hotelu Galik v údolí Léskové, kde si na recepci vyzvednete písemné instrukce. Podle nich hledáte v terénu místa, na nichž plníte jednoduché úkoly a sbíráte čísla pro kód. S ním po návratu na start otevřete schránku s „pokladem“. Dospělé navíc potěší chutná krajová kuchyně ve zdejší restauraci či bazény se slanou vyhřívanou vodou. Více www.galik.cz.

Máte zajímavý tip, kde byste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru nebo facebooku.

Kam dál?
Kam s vnoučaty za gastronomií
Zimní radovánky pro odvážné
Bad Reichenhall – solné lázně
Udělejte si radost a naučte se něco nového
Kůň chráněný UNESCEM


 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.