velikost písma: A +/ A/ A -

Jarní Budapešť: plovoucí autobus a party v lázních!

Autor: www. malydobrodruh.cz | komentářů: 2

Pokud maďarskou metropoli neznáte, je nyní ten pravý čas ji poznat. A jestli jste tam už byli, následujícími tipy vás možná přimějí vyrazit tam znovu. Co byste řekli na noční party v lázních, plavbu lodí po Dunaji anebo na jízdu obojživelným autobusem?


foto: www.malydobrodruh.cz

„Už nyní můžete zažít jedinečnou zábavu v čerstvě zrenovovaných termálních lázních Lukács v Budapešti. Až do konce května tady navíc mají hodně ‚netradiční lázeňskou proceduru‘ – každou sobotu vám tady od deváté hodiny večerní připraví zdejší nejlepší DJ's jedinečnou hudební party,“ doporučuje Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines.
Aktuální program kulturních akcí v lázních Lukácz najdete na http://www.szecska.hu/index.php/english/program-1

Na prohlídku obojživelný autobus či trabant!
Okruh městem v autobuse typu „hop on, hop off“ je už tradicí, ale co byste řekli na podobné dobrodružství v trabantu (www.rentatrabant.com) nebo na vyhlídkové plavby, při nichž měníte souš za vodní hladinu? „Vyhlídkové plavby si v Budapešti můžete užít nejen na lodi a ve dne. Pořádají je tady i večer a dokonce v noci. Večeře při svíčkách na lodi stojí skutečně za to! Ale obrovským zážitkem je určitě jízda obojživelným autobusem, který bez problémů během vteřiny vymění souš za vodu,“ upozorňuje na další zajímavosti Pavla Lauermannová.
Více o plavbách na lodi se dozvíte na www.legenda.hu, o obojživelném autobuse www.riverride.com.

Čtěte také: Bad Reichenhall – solné lázně

Tropicarium: Tropy i oceány v jednom!
Tropy a oceány na jednom místě, a to navíc vzdálené méně než 500 kilometrů od České republiky – to je Tropicarium s 11metrovým proskleným tunelem, jímž proplouvají přímo nad vašimi hlavami 2,5metroví žraloci (žije jich zde 6) a jsou doprovázeni kolonií barevných mořských rybiček. Ve čtvrtek odpoledne mezi 15.–16. hodinou můžete přímo sledovat ošetřovatele, jak se pohybují ve vodě v bezprostřední blízkosti žraloků a krmí je. Miláčky dětí ve vedlejším tropickém světě jsou zase vzrůstem drobné, sotva 15centimetrové hedvábné opičky. Naopak aligátor měří téměř 3 metry; velice rychle se zde zabydlel a není divu, podmínky k jeho životu jsou značně přizpůsobeny těm přirozeným a navíc nemá žádné starosti se sháňkou dobrého jídla. Každých 15 minut se můžete ocitnout v pralese, kde prožijete nefalšovaný tropický déšť, bouři a hromobití následované pořádnou mlhou – to vše obstarává strojovna čítající 8 gigantických strojů, které během 3 hodin vyčistí na 2 miliony litrů sladké a slané vody.
Více na www.tropicarium.hu.

Tip pro sportovce: hurá na maraton!
18. květen – Budapešť: Běh žen
8. září – Budapešť: Nike Půl-Maraton
13. říjen – Budapešť: Spar Mezinárodní Maraton
Na kterýkoliv závod se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu [email protected] nebo
telefonu +36 1 273 0939. Podrobnosti včetně galerie jsou na www.budapestmarathon.com.

Praktické informace:
Do Budapešti od 1. dubna míří hned 2x denně luxusní autobusy Business Class společnosti Eurolines (z Prahy v 7:00 nebo v 15:00 hod., z Brna v 9.30 nebo v 17.30 hod., z Budapešti v 6.30 nebo v 15:00 hod., cesta trvá 7 hod. 15 min.). Promo zpáteční jízdenku pořídíte od 630 Kč, koupíte ji také online na http://www.eurolines.cz/, platit můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače.

Byli jste v Budapešti? Co se vám tam nejvíce líbilo? Napište nám své tipy do diskuze nebo na facebook.

Kam dál?
Za zlatou rybkou na poloostrov Hel
Paříž je stále chic
Prosluněné lyžování v jarním Tyrolsku
Ischia – lázně pro každého
Půvabnou krajinou Trhosvinenska
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.