velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty za gastronomií?

Autor: www. gastronaut.cz | komentářů: 0

Sotva jsme si „odpočinuli“ při gastronomicky jedinečném období v roce, už se na nás valí další zajímavé akce. A tak vezměte svá vnoučata a vyrazte do ulic, ať je sníh nebo bláto. Společné zážitky vám budou sladkou odměnou.


foto: iStock

Doznívající advent v Českém Krumlově
Kdo se ještě dostatečně nenabažil vánočních adventních trhů, má o tomto víkendu poslední šanci. Do Tří králů se konají trhy například v Českém Krumlově. Tradičně turistická destinace ukazuje v zimě naprosto jinou tvář – klid a poezii. Křivolakými uličkami se nese slavnostní atmosféra, melodie písní a vůně teplého svařeného vína.
Kdy a kde: Do 6. ledna, Český Krumlov, region Jihočeský

Máslové dobrodružství
Muzeum másla v Máslovicích je jediným svého druhu ve střední Evropě. Výstava se věnuje tradiční výrobě másla, ukazuje veškeré příslušenství pro jeho výrobu i užívání. Součástí výstavy je také výstava obalů másla. Interaktivní expozice nabízí různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty, související s výrobou másla. Téměř všechny exponáty je také možné si na místě vyzkoušet.
Kdy a kde: Celoročně (kromě února) sobota a neděle 10–12, 13–16 hod., Muzeum másla, Pražská 3, region Středočeský

Čtěte také: Kulturní tipy na leden

Choco story
Lidé se často ptají: „Odkud čokoláda pochází?“, „Jak se dostala do Evropy?“, „Jaké je tajemství vynikající čokolády?“, „Proč byla čokoláda užívána jako lék?“. Muzeum čokolády Choco-Story Praha odpovídá na tyto a další otázky tím, že ve slovech, obrazech i chutích oživuje 2 600 let dlouhou historii čokolády. Muzeum je členěno do tří částí. První je dějepisná, která popisuje dávnou historii kakaa jako nápoje a jeho cestu do Evropy, druhá zobrazuje vznik čokolády včetně jejího dalšího zpracování až do doby současné, třetí prezentuje unikátní sbírku historických obalů na čokoládu. V předváděcím centru pak návštěvníci odhalí tajemství vzniku vynikající hedvábné čokolády a budou mít možnost ochutnat čokoládové výrobky, které se v muzeu připravují.
Kdy a kde: Celoročně denně 10–19 hod., Celetná 10, Praha 1

Masopust na Veselém kopci
Přijďte se zúčastnit tradiční masopustní obchůzky (v podání vesnické skupiny z Vortové), které jsou jakožto nemateriální kulturní dědictví lidstva zapsány v Reprezentativním seznamu organizace UNESCO. Návštěvníci budou mít možnost po celý den ochutnat zabijačkové dobroty v Hospodě Na vejměnku (součást areálu muzea), kde se bude konat staročeská zabijačka. Návštěvníci budou také moci po celý den nahlédnout do interiéru roubenek a zúčastnit se průvodu masek, které se za doprovodu veselé muziky vydají mezi roubené chaloupky, kde zatancují a popřejí hospodářům hodně zdraví a štěstí.
Kdy a kde: 12. ledna, Skanzen Veselý Kopec u Hlinska, region Pardubický

Bohemian Carnevale
Bohémský festival Carnevale Praha je barvitou přehlídkou různorodých báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity... Pražský karneval navazuje na historické výpravné alegorické slavnosti pořádané na území Čech, jejichž počátek sahá do období středověku a jejichž každoročně se opakující proslulé oslavy probíhaly až do nedávné minulosti. Nenechte si ujít degustaci speciálních odrůd vín a gastronomický blok v partnerských restauracích. Děti a dospělí se mohou těšit na vypečená vystoupení kejklířů, profesionálních i amatérských klaunů a akrobatů, hudební a taneční kreace, při kterých se bude leckomu tajit dech.
Kdy a kde: 1.–12. února, Praha

Máte zajímavý tip, kde byste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru nebo facebooku.

Kam dál?
Máte cukrovku? Sportujte!
Zimní radovánky pro odvážné
Vládní nadílka nás přijde draho
Co ohrožuje vašeho pejska v zimě?
Škůdci číhají v zahradě na svou příležitost i v zimě
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.