velikost písma: A +/ A/ A -

Migréna: nevyhýbejte se spouštěčům

Autor: Michaela Plachká | komentářů: 5

Věda přišla s novým poznatkem – lidé trpící migrénami by se neměli zříkat známých spouštěčů, to naopak problém zhoršuje. Jaké jsou tedy nové metody léčby migrény? Vědci se shodli na tom, že kromě léků pomáhá i relaxace, pohybová terapie či biofeedback.


Foto: iStock

Migréna není obyčejná bolest hlavy
Ospalost, napětí ve svalech, chuť na sladké, citlivost na světlo, zvracení či průjem, krutá bolest hlavy – to jsou jen některé projevy záchvatovitého onemocnění mozku, které známe pod názvem migréna. Nemoc, která je člověka schopná vyřadit z běžného provozu na dlouhé hodiny, postihuje až 20 % žen a asi 6 % mužů. První záchvat bývá většinou v pubertě, nejčastější výskyt záchvatů je pak okolo třiceti let. Migréna nevzniká sama od sebe, ale ani dnes není zcela jasné, proč migrenózní záchvat vzniká. Vědci mají za to, že původcem je podráždění v mozkovém kmeni – spouštěč. Tím může být mnoho faktorů (stres, nevyspání, duševní a fyzické vyčerpání) a stále častěji i různých potravin. Spouštěče se navíc mohou v průběhu života měnit, projevy záchvatu bývají stejné.

Podobné se léčí podobným
Mylně se předpokládalo, že je lepší se potravinám, které způsobují migrénu, vyhnout. Když pacient ví, že sklenka sektu nebo vína může přivodit obávaný atak, raději se ho dobrovolně zřekne. Nové studie ale ukázaly, že toto vyhýbání se může symptomy migrény naopak zesílit a navýšit počet dalších spouštěčů. „Pacienti by se měli raději naučit s těmito spouštěcími faktory pracovat,“ říká prof. Dr. Peter Kropp, přední specialista na problematiku migrén z Rostocku. Pak může člověk „svou hlavu“ na spouštěče navyknout. „Při migréně způsobené červeným vínem by měl pacient v klidu po troškách vypít sklenici červeného. Na stejném principu fungují i homeopatické léky.“

Fenomén čokoláda – spouští migrénu nebo ne?
Jedni ji proklínají, protože jim přivádí ony nepříjemné stavy. Druzí ji nosí stále u sebe, aby v případě začínající bolesti mohli zasáhnout a díky sladkému kousku zastavit blížící se pohromu. Čokoláda a další sladkosti jsou obvykle uváděny mezi nejčastějšími spouštěči migrény. Zhruba 70 % pacientů totiž uvádí, že před náběhem migrény mají příšernou chuť na sladké. Jedna studie nyní ale ukázala, že sladkosti migrénu nezpůsobují. Chuť na ně je pouze signálem přicházejícího záchvatu. Důvod je jednoduchý. „Mozek potřebuje energii pro přicházející atak,“ vysvětluje prof. Kropp.

Čtěte také: Saunování – odpočinek, relaxace, péče o zdraví i pokožku

Nová účinná látka proti migréně
Při vzniku migrény hraje klíčovou roli určitý protein – kalcitonin z rodiny peptidů (calcitonin gene-related peptid, CGRP). K jeho vlastnostem patří, že rozšiřuje krevní cévy v mozku. Podle nových studií by látky, které působení CGRP blokují, měly zabrzdit i nástup migrény. Proti migréně lidé užívají různé léky. Při lehčích formách to jsou volně prodejné léky tlumící bolest, při větších problémech se užívají léky z řady triptanů. Nově se prokázalo, že stejně účinná jako triptany je i látka Telcagepant, která navíc dokáže vypnout bolest na delší dobu.

Nejen medikamenty
Je důležité si uvědomit, že nejen léky pomáhají proti migréně. Dalším účinným způsobem je například hluboká relaxační technika podle Edmunda Jacobsona, která pracuje s vědomým napínáním a uvolňováním jednotlivých svalových partií. Jacobsonova technika se stala základem pro mnoho relaxačních programů proti stresu a bolesti. Uvolňovací techniky na jedné straně redukují citlivost při akutní bolest a na straně druhé aktivují mozkové části, které se podílí na tlumení vnímání bolesti. Tím se celkově zvyšuje práh citlivosti.

Biofeedback pomáhá vyrovnat se s bolestí hlavy
Biofeedback je vědecká terapeutická metoda, díky které se zviditelňují normálně nevědomé psychofyziologické procesy. Tělesné veličiny (krevní tlak, tep, dechová frekvence, svalový tonus aj.) jsou elektronicky snímány a interpretovány pacientovi. Člověk je schopen do určité míry tyto hodnoty ovlivňovat vůlí a tím se je naučit ovládat. K nejrozšířenějším formám měření biofeedbacku patří elektromyogram (EMG). Ten měří a dokáže upozornit, ve kterém svalu se zrovna nachází napětí. Pacient se pak učí tento pocit sám rozeznat a uvolnit. EMG biofeedback našel uplatnění při léčbě různých bolestí (hlavy, zad, krku). Dalším typem biofeedbacku je senzorické měření povrchové teploty, která se automaticky snižuje, jakmile je člověk vystaven stresu. Včasné „nasazení“ uvolňovacích technik pomáhá řešit některé druhy oběhových poruch a také snížit frekvenci migrén.


Trpíte migrénami? Jak se projevují? Co vám pomáhá? Poraďte ostatním čtenářům v diskuzním fóru nebo na facebooku.

Kam dál?
Co nám signalizuje bolest hlavy
Menopauza – soukromý problém široké veřejnosti
Proč zapomínáme? Příčin je mnoho!
Chraňte sebe i druhé před nežádoucími účinky léků
Akromegalie zkracuje život
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.