velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty za gastronomií?

Autor: www. gastronaut.cz | komentářů: 0

V měsíci květnu není o gastronomické akce opravdu nouze. Vezměte svoje vnoučata a vyrazte na jarmark, medobraní nebo se nechte svézt pravým Postřižinským expresem.Špilberk Food Festival
Špilberk Food Festival je určen všem milovníkům dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates. Součástí festivalu je i bohatý doprovodný program zaměřený nejen na zkušené gurmány, ale i na rodiny s dětmi. Po tři dny čeká na návštěvníky bohatý program plný degustací vín, kávového umění, ochutnávek destilátů, kuchařských exhibicí či pivních degustací. Nebude chybět ani barmanská show nebo besedy s odborníky. Nedílnou součástí akce bude i prodejní přehlídka vín. V areálu hradu Špilberk se budou podávat prvotřídní delikatesy přímo pod širým nebem.
Kdy a kde: 11.–13. května, Brno, hrad Špilberk

Jarmark regionálních produktů
Přijďte navštívit jarmarky regionálních produktů do Dobříše, které se konají každou druhou sobotu od dubna do října. Nakoupíte si čerstvé a kvalitní potraviny a nebude chybět ani prodej řemeslných výrobků nebo sazenic zeleniny a okrasných rostlin. Vše čerstvé a domácí: zelenina, ovoce, bylinky, čerstvé ryby, vejce, med, marmelády, mléko (kravské, kozí) a produkty z mléka, sádlo, brambory, čokoládové lanýže, domácí pečivo, medové perníčky, sušenky, mouka (celozrnná – pšeničná, žitná, grahamová), koření, mák, uzeniny a další. Jarmarky se konají: 12. 5., 9. 6., 14. 7., 11. 8., 8. 9. a 13.10.
Kdy a kde: 12. května, Dobříš, Mírové náměstí

Postřižinský expres
Pravidelně poslední sobotu v květnu vyráží z Nymburka vlak tažený parní lokomotivou s názvem Postřižinský expres. Vlak staví na několika zastávkách, kde je vždy k dispozici Postřižinské pivo s živou hudbou, která cestuje ve vlaku. Vlak vyjíždí v 8.28 z hlavního nádraží v Nymburku. O akci je pravidelně velký zájem a kapacita vlaku je omezena. Jízdenky je možné koupit v Pivovaru Nymburk nebo na osobní pokladně železniční stanice Nymburk hlavní nádraží. Ve vlaku si můžete dát Postřižinské pivo, limonády nebo teplé jídlo. Každý rok se organizátoři snaží nalézt jinou trasu, v letošním roce má parní vlak namířeno do Jičína a přes Ostroměř do Chlumce nad Cidlinou, kde budou více než hodinové přestávky s možností návštěvy zajímavých míst.
Kdy a kde: 26. května, Nymburk, hlavní nádraží

Medobraní – Dětský den u perníkové chaloupky
Rodinný program je připraven spolu s pardubickým Svazem včelařů, zvláště pak s rodinou pana Josefa Vlacha. Návštěvníci se seznámí s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů a s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním. Těšit se můžete na ochutnávku a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny. V Otesánkově mlsárně strávíte příjemné chvíle s bohatou nabídkou zmrzlinových pohárů. A bude i loňská novinka: pečení holubi převážně rostlinného původu. Rodiče se budou moci zastavit a nakoupit u některého z jarmarečních stánků a připomenout si tak mnohdy zapomenutá a opomíjená řemesla našich babiček a dědečků. Vnoučata se mohou těšit na soutěže a hry o sladké ceny.
Kdy a kde: 26.–27. května, Ráby, Perníková chaloupka, region pardubický

Kurz vaření s dětmi a pro děti
Kurz vaření pro děti? Proč ne! Z vašich vnoučat se na chvíli stanou malí šéfkuchaři a zažijí spoustu legrace. Plná bříška, smích a radost v jejich očích pro vás budou příjemnou odměnou. Na kurzu se vaše děti naučí připravovat rajskou polévku se zakysanou smetanou, švédské masové kuličky se sýrem, opékané brambůrky s rozmarýnem, pestrý těstovinový salát a flambované palačinky. Za jedno dítě a jeden dospělý doprovod zaplatíte 590 Kč. V případě, že by se kurzu chtěli aktivně zúčastnit oba rodiče, je účtován příplatek.
Kdy a kde: 27. května, Praha, Škola vaření Chefparade, Husitská 56

Máte zajímavý tip, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, na facebooku nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Kulturní tipy na květen
Kam v Bavorsku?
Velikonoční tvoření s vnoučaty
Osolte si život!
Jak si vybrat správnou matraci?
Gastronaut.cz – Kalendárium gastronomických akcí v ČR
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.