velikost písma: A +/ A/ A -

Do fitka v pokročilém věku bez studu!

Autor: Michaela Poštulková | komentářů: 1

Dobrá fitness centra se zaměřují na zralé dámy, seniory i nemocné. Pobíhání na pásu za velkým proskleným oknem nebo zvedání činek v uzavřené místnosti společně s desítkami ostatních – pohyblivějších, mladších a lépe vypadajících lidí – dokáže od cvičení nadobro odradit. Dobrá fitness centra ale nabízejí vedle početných skupinových lekcí i specializované skupiny s individuálním přístupem, zkuste to v nich!

Tipy od zijemnaplno.cz

Specializovaná cvičení seniorů
Už i menší fitness centra a sportovní kluby se začaly specializovat na cvičení seniorů a otevírají kurzy pro tuto cílovou skupinu.

Zkuste třeba
1. Kurzy Senior Fitness pořádané MČ Praha 2, cvičí se každou středu v mateřské škole Na Zbořenci, první měsíc je zdarma, kurz je otevřen pro všechny od 50 let
2. Kalbi-centrum v Karlových Varech nabízí rekondiční cvičení seniorů (55 min/75 min)
3. Individuální zdravotní přístup, kondiční a zdravotní cvičení seniorů v rámci lekcí „time-gym“nabízí Sport club Olympia v Neratovicích

Specializované kurzy ve vašem městě si najděte na www.kdesportovat.cz

Cvičení pro nemocné: pomůže se srdcem i bolavými zády a redukuje diabetes
Že fitness neznamená jenom dřít, ale také se léčit, můžete vyzkoušet na specializovaných kurzech zaměřených na zdravotní problémy. Pravidelně se pořádají cvičení kardiaků a diabetiků, specializované kurzy pomáhají s bolavými zády či klouby.

Zkuste třeba
1. Dia klub v Karviné pořádá nejen plavání (dvakrát týdně), ale i každoroční přednášky, besedy s lékaři a edukační pobyty
2. Specializované cvičení na bolesti zad nabízí např. sportovní centrum Mlýn v Přerově
3. Aqua - Fitness ve Sportovním klubu v Kopřivnici se specializuje nejen na kardiaky, ale i na astmatiky či diabetiky

Svůj kurz zkuste hledat u Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR: www.atjsk.cz

Dámské kluby či ženská centra poskytují soukromí
Stydlivost? Specifické „dámské problémy“? Ženy hojně využívají nabídky fitness center, do kterých je mužům vstup zakázán, či alespoň specializovaných dámských klubů, ve kterých se cvičí s ženami stejného věku či s obdobnými zdravotními obtížemi.

Zkuste třeba
1. Dámský klub pražského Face Czech Fitness klubu nabízí separované rehabilitační cvičení ve skupince max. 6 dam, skupina je vždy zaměřena na specifický zdravotní problém, kurz vede zkušená fyzioterapeutka
2. Studio pro ženy má vedle Prahy své pobočky i v Říčanech či Karlových Varech. Pravidelně se zde konají specializovaná zdravotní cvičení, která řeší problémy klimakteria, inkontinence, posilování pánevního dna, bolesti zad či menstruační obtíže. Zajímavým kurzem je např. prevence stárnutí v klimakteriu.
3. Na dámy a dámské obtíže je zaměřeno i znojemské fitness a welness centrum Fit Hany Bany. Cvičí se zde i na revolučních strojích Power Plate.

Vyberte si ze seznamu dámských fitness center na www.firmy.cz
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.