velikost písma: A +/ A/ A -

Vyrobte si podzimní svícny

Autor: Hana Rašínová | komentářů: 1

Lucerny a svícny s podzimními listy vytvoří kouzelnou atmosféru nejen večer. Pozvěte svá vnoučátka, ať přiloží ruku k dílu. Vyrobené svícínky vám pak budou každý den připomínat společně strávené chvíle.


Budete potřebovat:
● barevné papíry
● zelený karton
● transparentní žlutý papír
● látkové listy
● tužku
● nůžky
● lepidlo
● sklenice

1. K výrobě jednoduchých lucerniček budete potřebovat obyčejné čiré zavařovací sklenice různých tvarů a velikostí, které dobře umyjte a vysušte. Na barevné papíry si podle šablony nakreslete listy ve dvou různých velikostech a vystřihněte je. Listy pak nalepte na sklenici kolem dokola hustě vedle sebe. Na druhou sklenici můžete nalepit třeba hotové listy z jemné látky, které koupíte v květinářství nebo v obchodním centru v oddělení s dekoracemi, případně můžete použít i živé vylisované barevné podzimní listy, které nasbíráte venku při procházce.Čtěte také: Ušijte si pytlíky na houby

2. Další svícínek vyrobíte z pásu tvrdého kartonu o rozměrech 12x41 cm. Pás rozdělíte tužkou na 4 obdélníky o rozměrech 12x10 cm a 1 cm na konci pásu pak poslouží jako šev na slepení svícínku. Do jednoho obdélníku nakreslíte list, který podle našeho obrázku vystřihnete. Je to v podstatě jen taková vnitřní kostra listu ze stylizovaných žilek. Celý obdélníček s tímto listem podlepíte z rubu žlutým transparentním papírem. Jednotlivé hrany svícínku narýhnete pomocí pravítka hrotem nůžek, aby se strany dobře ohýbaly. Svícínek poskládáte a slepíte ve švu.Čtěte také: Pletení z papíru

3. Kontury listů můžete namalovat také zlatou barvou na válec z transparentního barevného duhového papíru, jehož okraje zpevníte nalepenými proužky tvrdého barevného kartonu. Barvou malujeme nejdříve na plochý papír a až teprve potom ho stočíme do válce a slepíme z něj lucernu.Do lucerniček a svícínku umístíte čajové svíčky a světýlka tak budou příjemnou ozdobou podzimního večera na chatě nebo chalupě. Velmi efektní je umístění těchto světýlek mezi dvojitá okna.

Ráda tvoříte? Čemu se nejraději věnujete? Napište nám do fóra. Líbí se vám naše články? Podpořte nás na facebooku!

Kam dál?
Vyrobte si originální koše a bedýnky na ovoce a zeleninu
Vyhodit nemusíte nic
Gastrotoulky: Čechy
Odkud se vzaly peníze?
Pletky s očistou
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.