velikost písma: A +/ A/ A -

Kdy kavitace nefunguje?

Autor: Adéla Stolaříková | komentářů: 1

Bezbolestná liposukce neboli kavitace je populárním způsobem, jak zdokonalit svou postavu. Nedají na ni dopustit celebrity, ani „obyčejné“ ženy. Množí se však případy nespokojených klientek, kterým tato zázračná metoda místo úbytku centimetrů, přidala pár vrásek. Úspěšnost procedury totiž závisí na správném fungování lymfatického systému.

Proč nefunguje kavitace
Paní Evu trápily tukové polštáře na bocích a bříšku. Rozhodla se proto, že podstoupí bezbolestnou liposukci neboli kavitaci, aby se nežádoucích centimetrů zbavila. Ve slevách na internetu si asi za 8000 Kč nakoupila vouchery do kosmetického studia. Absolvovala kůru a těšila se, až dopne staré džíny. Kýžený efekt se však nedostavil. Brzy po zákroku byly tukové polštáře zpět a jednu nohu měla dokonce o 2 cm silnější, než před kavitací. V čem byl problém?


Foto: iStock

Romana Šulová, majitelka kosmetického studia vysvětluje: „Má-li být kavitace úspěšná na 100% je zapotřebí, aby lymfatický systém klienta fungoval tak, jak má. „Rozpuštěný“ tuk, se při kavitaci odvádí z těla právě lymfatickým systémem. Pokud má někdo s lymfou problémy, může se stát, že se kýžený efekt nedostaví a tuk, který měl být z těla vyloučen, se v těle usadí, někdy i na jiných místech než původně.“ Většina kosmetických studií doporučuje pití speciálního čaje cca 3 týdny před vlastním ošetřením a strojovou lymfodrenáž jako součást terapie. Narůstající počet nespokojených klientek však dokazuje, že to nestačí.

Co brání lymfě v pohybu?
• Nadváha
• Sedavé zaměstnání
• Nedostatek pohybu
• Nadměrný přísun soli
• Špatná životospráva
• Časté pití kávy nebo alkoholu
• Hormonální změny (menstruace, přechod)
• Vysoký krevní tlak
• Cukrovka

Čtěte také: Krása, kterou si můžete koupit

Jak rozproudit lymfu
Zadržování vody, retence, trápí až 50% žen. Abyste se před kavitací dostaly do formy, zkuste nejlépe 2 měsíce před zákrokem změnit jídelníček. Omezit soli, úplně vyškrtnout polotovary, konzervanty a nezdravé fast foody. Zkuste se také stravovat častěji zhruba pětkrát až šestkrát denně. Dopřejte si celer, chřest, okurku nebo petržel. Předejdete tak otokům a usnadníte vyplavování přebytečné vody z těla. Důležité také je zbavit se sodíku! Ten má tendenci zvyšovat množství tekutiny v tkáních v prostředí mimo buňky. Naopak draslík pomáhá tekutině dostat se tam, kam patří, tedy dovnitř buňky. Na draslík jsou bohaté například banány, brokolice nebo pomerančový džus. Důležité je doplňovat vitamin B, hořčík a vápník. Odborníci tvrdí, že ženy s nízkým příjmem vápníku mají častěji problémy s hromaděním vody v těle. Jistým pomocníkem je pohyb, protože lymfatický systém se dává do pohybu tlakem svalů a kostí na jednotlivé oblasti! Nejvhodnější jsou aerobní aktivity, tedy běh, tanec, jízda na bruslích, rychlá chůze a další podobné sporty. V případě, že nepomůže ani pohyb, ani změna stravy a chcete, aby kavitace fungovala, budete se muset svěřit do rukou odborníkům.

Funkce lymfatického systému
Játra za den přefiltrují asi 1–2 litry tekutiny, jejíž distribuci zajišťuje lymfatický systém. Máte-li problémy s otoky, špatnou kvalitu pokožky, celulitidu, zkuste se zaměřit na detoxikaci organizmu a zlepšit proudění lymfy. Selže-li její transportní a filtrační schopnost, náš organismus začne být zatěžován látkami, které jsou pro něj škodlivé.

Čtěte také: Omládněte se třemi atomy kyslíku

Jak by měla vypadat správná lymfodrenáž?
Masáž by měla probíhat ve třech přesně po sobě jdoucích cyklech. Po první dvouhodinovce by měla následovat druhá masáž do 24 hodin a třetí do 72 hodin. Během této kůry se odblokovávají mízní uzliny, které lymfu filtrují a tekutina tak může proudit celým tělem bez omezení. Nedodrží-li se tento postup, mohou mít lymfodrenáže kontraproduktivní efekt, protože se míza v některé části těla zdržuje a škodliviny se opět usazují. Lymfa detoxikuje organizmus. Odvádí z tkáňového prostoru nejen všechny metabolity, viry nebo bakterie, ale například i rakovinotvorné látky. Lymfatický systém se skládá ze sítě trubic naplněných mízní tekutinou, které zasahují do všech částí těla. Cena masáží se pohybuje okolo cca 600 Kč za jednu hodinu. Základní kůra vás vyjde v průměru na 3600 Kč.

Lymfodrenáž ruční nebo strojová?
Díky lymfodrenáži se zbavíte nejen otoků, ale zmírníte celulitidu, zrychlíte metabolické procesy a posílíte svou imunitu. Masáže nejsou jen záležitostí žen. Od oteklých končetin si čím dál častěji chodí ulevit i muži. Lymfatická masáž neboli lymfodrenáž se může provádět ručně nebo pomocí přístroje, ale vždy musí jít o jemný tlak, jako by masáž byla dělána rukou. Ruční lymfomasáže se vyvinuly z ájurvédských masáží používaných v tradiční čínské medicíně. Patří mezi pomalé a jemné hmatové masážní techniky, které uvádí nahromaděnou lymfu v určité části těla do pohybu a aktivují tak lymfatický systém. Dobrou prevencí je například pravidelná thajská masáž. V posledních letech se začaly nabízet také strojové lymfodrenáže. Odborníci je však příliš nedoporučují. Stroj nedokáže na rozdíl od školeného terapeuta rozeznat jemné rozdíly lidského těla, a pokud je špatně nastaven, může nám i ublížit.

Vyzkoušela jste na sobě kavitaci? Jakou s ní máte zkušenost? Svěřte se na našem fóru, nebo na facebooku.

Kam dál?
Masky k nakousnutí
Omlaďte svou mysl, projeví se to na vašem těle!
Masáž a její účinek při bolesti zad
Jak se zabezpečit na důchod 4. díl
Kam v Bavorsku?
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.