velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty?

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

24. 8. – 7. 9. 2011 Konec prázdnin má v sobě stále letní nádech s vůní cestování a poznávání. Zvu vás za pokladem do Beskyd, na koloběžky do Branné a za chlapcem Matějem do Národopisného muzea v Praze.Geocaching na Vsetínsku
Nová šestikilometrová turistická trasa ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku potěší celou rodinu. Cíl je jasný – najít poklad. Trasa vede okolím hotelu Galik v karlovickém údolí Léskové. Půjdete lesem, po horském hřebeni, i po pěšinách přes louky a pastviny. Trasa „Hledej poklad na Galiku“ je založena na principu celosvětové hry geocaching. Podrobný popis cesty s trasovými body si vyzvednete v recepci hotelu Galik. Na deseti místech jsou pro vás připraveny soutěžní úkoly. Z každého získáte jedno číslo. Finální kód pro závěrečné otevření schránky s pokladem najdete po návratu opět v recepci hotelu Galik.
www.valachy.cz

Národopisným muzeem v Praze provází Matěj
Matěj je chlapec, který žil v polovině 19. století, a děti zavede do národopisné expozice i do řemeslné dílny. Návštěvníky tu čekají vědomostní i praktické úkoly. Mohou objevovat tajemství ukrytá v košících, skládat muzejní puzzle anebo si zkusit vytvořit vlastní návrh kroje z krajek a výšivek. Se svými vnoučaty se v muzeu dozvíte, jak žili a pracovali naši předkové, jak se oblékali a jak bydleli. Putování s Matějem vám určitě zpříjemní společně prožitý volný čas.
http://www.nm.cz/

Ráj pro malé i velké v Loučné nad Desnou
V Loučné nad Desnou v Jeseníkách vás uvítá svět Vikingů, skatepark, minigolf, hřiště na malou kopanou a Tančírna pro dospělé. Sportovně-rekreační areál Kociánov se otevírá v sobotu 26. srpna. Areál je ideálním místem zábavy pro děti i dospělé. Malé děti se doslova vyřádí ve světě Vikingů, kterému vévodí hrad Stockholm s prolézačkami a skluzavkou. Děti bez rozdílu věku zase určitě ocení umělý potok, a až zjistí, že intenzitu jeho toku si mohou sami regulovat, už je možná od potoka hned tak nedostanete. Vodní hrátky na suchu zase nabízí loď Pinta.
http://www.loucna-nad-desnou.cz
www.jesenikytourism.czJeště na skok na hrad Kolštejn
Až budete cestovat po Hrubém Jeseníku, navštivte historickou horskou obec Branná. Nebudete litovat, čeká vás příjemné setkání s hradem Kolštejn. Hrad si můžete prohlédnout nejen ve dne, ale – a to bude pro vaše vnoučata především zábavné – v noci s loučemi. Děti se mohou vydovádět v lanovém centru a společně si můžete zajezdit na koloběžkách a zahrát bowling.
www.branna.eu/obec

Foto: resort Valachy, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, na facebooku nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Kam v Bavorsku?
Vnitřní mír pomocí jógy
Jak se zabezpečit na důchod 4. díl
Omládněte se třemi atomy kyslíku
Moxování – léčivý oheň
 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?