velikost písma: A +/ A/ A -

Kam s vnoučaty?

Autor: Táňa Pikartová | komentářů: 0

10. 8. – 24. 8. 2011 Nechte se nalákat na naši srpnovou nabídku aktivit s vnoučaty. Objevit svět mýtů a legend očima dětí můžete v Národním muzeu. Využijte teplého srpnového počasí a vydejte se na výlet – třeba na Džbánskou vrchovinu nebo do Nízkého Jeseníku.


Zdroj: www.vodopady-resov.cz

Báje, pohádky a pověsti
Jak vypadá svět dávných mýtů, legend a pohádek očima dětí? Odpověď hledejte na výstavě, která se koná v Národopisném muzeu – Musaionu, v Letohrádku Kinských. Uvidíte vítězné práce 16. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Malujeme po síti s etnografickou tématikou, které se zúčastnily tři tisíce dětí z České republiky, Indie, Indonésie, Běloruska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Slovenska, Německa, Švýcarska a afrických zemí. O to, že se budete dívat na skutečně kvalitní dílka, se zasloužili výtvarníci Adolf Born, Tomáš Bím, Kamil Hlubuček i herečka Naďa Konvalinková, kteří zasedli v porotě soutěže. V rámci výstavy je pro dětské návštěvníky zdarma připraven i víkendový cyklus výtvarných dílen a workshopů.
www.nm.cz

Čtěte také: Užijte si dovolenou na kole, na vodě i na zámku

Vrchovina Džbán ukrývá kamenné řady
Batoh na záda a můžete vyrazit. Džbánská vrchovina na Rakovnicku u obce Kounov vás přijme s otevřenou náručí. Rozprostírá se na rozhraní středních a severních Čech a v roce 1994 byla vyhlášena přírodním parkem. Vinou se tudy stovky metrů dlouhé, pravda trochu tajemné, kamenné řady. Balvany a kameny jsou různě veliké, mnohé prý mohou vážit i několik set kilogramů. Někteří turisté se přiklánějí k názoru, že by kamenné řady mohly být pozůstatkem dávného astronomického kalendáře, či obřadního místa. Příroda je tu ale úžasná, kam oko pohlédne, bukové lesy a opukové srázy. Džbánská vrchovina nabízí i pohledy na unikátní lidovou architekturu. Zděné domky jsou z bílé opuky a zdobí je detaily z režných cihel.
www.obec-kounov.cz


Zdroj: wikipedie.cz

Rešovské vodopády
Udělejte si také výlet k Rešovským vodopádům, v krásné krajině Nízkého Jeseníku. Na svém horním toku vyhloubila říčka Huntava, pramenící ve Stříbrných Horách, hluboké skalnaté údolí, kterým se řítí v kaskádách několik vodopádů. Údolí, kterým budete procházet, se zalíbí hlavně vašim vnukům a vůbec mužským, jistě si vzpomenou na kovbojské filmy a jejich hrdiny, kteří se proháněli hlubokými kaňony. A můžete si tu dát ještě opáčko z biologie, protože zde rostou jedle, kapradiny i různé druhy mechů.
www.vodopady-resov.cz

Máte tip na zajímavý výlet, kde jste se nenudili vy ani vaše vnoučata? Podělte se o něj s ostatními čtenáři v diskuzním fóru, na facebooku nebo přímo pod článkem.

Kam dál?
Aikido – objevte umění samurajů
Kulturní tipy na srpen
Jak se žije tam, kde vládne příroda
Užijte si dovolenou na kole, na vodě i na zámku
Jak se zabezpečit na důchod 5. díl

 
 

Diskuze

Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete ZDE. Pokud jste již registrovaný(á) uživatel(ka), nezapomeňte se prosím přihlásit.

Dočtěte se více

Příbuzná témata: Kam s vnoučaty?